Facebook'ta Kedi Sahipleri Üzgün, Köpek Sahipleri Neşeli

Facebook'ta Kedi Sahipleri Üzgün, Köpek Sahipleri Neşeli

Araştırma yöntemlerinin çok çeşitli hale gelmesi araştırmacıların birbirinden ilginç raporlar hazırlamasına vesile oluyor. Sosyal medya hesaplarımızda gönüllü olarak hayatımızla ilgili önemli bilgiler paylaştığımızdan araştırma sonuçlarının doğruluk payı da bir o kadar artıyor. Son yapılan araştırma da bunun önemli göstergelerinden biri olarak karşımıza çıktı. Facebook'ta 160 bin hesap üzerinde yapılan araştırmaya göre, kedi sahibi olan kullanıcılar genellikle depresif bir ruh haline sahipken, köpek sahipleri bir o kadar mutlu bir kişiliğe sahip.

Hayvanseverlerin kedi vs köpek tartışmasına yeni bir boyut eklendi. Bu tartışmalara bir son vermek için 160.000 hesap arasında yapılan araştırma kullanıcıların davranışlarını inceledi. Bulgulara göre köpek sahibi insanlar genellikle daha samimi olurken, kedi sahibi olanların üzgün olma eğilimi daha fazla oluyor. Durum güncellemeleri ve beğeniler üzerinden yapılan analizlerde kedi sahibi kullanıcıların yorgun, üzgün, duygusal olduklarını çok fazla ifade ettikleri ortaya çıktı. 

Yukarıdaki verilere bakıldığında sol tarafta yoğun olan duyguların kedi sahiplerine, sağ tarafta yoğun olan duyguların ise köpek sahiplerine ait olduğunu göreceksiniz (Mavi-kedi sahipleri, Yeşil-köpek sahipleri). Görüldüğü üzere köpek sahipleri daha mutlu bir ruh halindeyken, kedi sahiplerinin yoğun olarak yorgun ve sinirli olduğu belirtiliyor. 

Kedi sahipleri bize kızmasın, elçiye zeval olmaz. 

Facebook Snapchat'in Filtrelerini Haber Kaynağına Entegre Ediyor

Facebook Tuzaklı Linkleri Sona Erdirmekte Kararlı