Facebook'tan Yeni Bir Hizmet Daha: Anında Makale

Facebook'tan Yeni Bir Hizmet Daha: Anında Makale

Facebook Haber Kaynağı sayfalarında, günlük makalelerin daha hızlı görüntülenmesini sağlayan bir hizmet geliştirdi. Instant Article ile özellikle mobil cihazlarda yaşanan makale illetlerini yavaş görüntüleme sıkıntısı artık ortadan kalkacak.

Facebook haber sitelerinin sosyal ağ sayfalarında yer almasına çok önem veriyor. Bundan dolayı hızlı erişim çözümleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Anında Makale (Instant Article) adı verilen bu yeni sistem, Facebook Haber Kaynağına düşen makalelerin hızla yüklenerek erişimine olanak tanıyor. Facebook’un iddiasına göre makale linklerine tıklandığında, ilgili adres 10 defa daha hızlı olarak mobil cihazlara yüklenecek.

Anında Makale özelliği sadece hızlı yüklemelerle öne çıkmıyor. Yanında interaktif haritalar, resim yakınlaştırma, otomatik video oynatma, sesli makale izleme gibi yeni bir takım güzellikler de geliyor. Facebook Anında Makale özelliğini şimdilik; The New York Times, National Geographic, BuzzFeed, NBC, The Atlantic, The Guardian ve BBC News’den gelen linklere uygulayacak. Zaman içinde anlaşma yaptığı haber kaynakları arttıkça bu yeni kaynaklar sisteme hemen dahil olacaklar. 

Facebook, Google'a Rakip Bir Arama Motoru Hazırlıklarına Başladı

Facebook'tan Bir İlk Daha: Anonim Üyelik

Facebook Artık Videolarında Oyun Reklamlarına Yer Verecek

YORUMLAR