Facebook'un Fotoğraf Düzenleme Özelliği Kullanıma Açıldı

Facebook'un Fotoğraf Düzenleme Özelliği Kullanıma Açıldı

Facebook, dünyanın en çok ziyaret edilen sosyal medya sitelerinden birisi. Bu dev internet sitesini geliştirmek isteyen yetkililer çok konuşulacak bir özelliği aktif hale getirdi. Son zamanlarda hemen hemen herkes fotoğraflarını paylaşmadan önce çeşitli uygulamalar üzerinden filtreme işlemine tabii tutuyor. Yani insanlar fotoğrafları üzerinde çeşitli araçlar yardımıyla renklendirme ve aydınlatma ayarları yaparak onu daha güzel hale getiriyor. Telefon kameraları veya diğer dijital makinelerin işlevinin yetersiz görülmesiyle ortaya çıkan bu işlem, Facebook yetkililerinin de dikkatinden kaçmadı.

Uzun bir süre önce fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram'da meşhur olan bu özellik artık Facebook'un web sürümünde de kullanılabilir halde. Yani eklenen Facebook Fotoğraf Düzenleme özelliğiyle birlikte paylaşmak istediğiniz resmi kırpabilir, üzerine yazı yazabilir ve çeşitli yüz ifadeleri ile fotoğraflarınızı renklendirebilirsiniz. Bunların dışında 7 farklı filtre seçeneğiyle artık arkadaşlarınız yüklediğiniz fotoğrafı beğenmeden geçemeyecek.

Facebook'ta fotoğraf düzenlemek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey fotoğraf yüklemek ve yüklediğiniz fotoğrafın altında çıkan fırça işaretine tıklamak. Daha sonra açılan pencereden keyfinize göre tasarım yapabilirsiniz.

Artık dev sosyal medya sitesini herkes mobilden kullanıyor. Sizde dilerseniz Facebook'un mobil uygulamalarını aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

 

Facebook Moments Fotoğraf Paylaşım Uygulaması Yayınlandı

Facebook'un SIRI ve Cortana'ya Rakip Sanal Asistanı M Test Sürüşüne Başladı

YORUMLAR