FBI, Türk İş Adamının Fotoğraflarının Peşinde

Atık Pekşen FBI

Antalyalı iş adamının Instagram üzerinden paylaştığı fotoğrafları kullanarak sahte profiller oluşturan dolandırıcılar, onlarca Amerikalı kadını dolandırdı. Kendisine ulaşan kadınları şikayetçi olmaya ikna ettiğini söyleyen Atıl Pekşen isimli iş adamı, konunun FBI’a taşındığını söyledi.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde temizlik ürünleri üreten bir fabrikası olan Atıl Pekşen, Instagram üzerinden paylaştığı fotoğraflarla önemli bir takipçi kitlesine ulaşmayı başarmıştı. Fenomene dönüşen işadamının bu popülaritesiyse başına hiç olmadık bir işin gelmesine sebep oldu.

İşadamının fotoğraflarını kullanarak, Alexander Gotze Muller ismiyle yeni bir Instagram sayfası oluşturan dolandırıcılar, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan kadınlara mesaj göndermeye başladılar. Kadınlarla arkadaşlık kuran ve uzun sohbetler eden Alexander Gotze Muller’in bir süre sonra kadınlardan para istemeye başladığı söylenirken, bazı kadınların talep edilen parayı, kimliği belirsiz kişiye gönderdikleri dile getirildi.

Sahte profille konuşan 5 farklı kadının kendisine ulaştığını söyleyen Atıl Pekşen, mesaj atan beş farklı kadını kadınları tanıştırarak, konuyla ilgili ABD’deki kurumlara şikâyetçi olmalarını sağladı.

Atıl Pekşen

FBI devrede

Konuyla ilgili açıklama yapan Pekşen, “Facebook'ta, Tinder'da kadınları kafalayan, onlardan para koparan, iş buluşmaya geldi mi ortadan kaybolan bu şarlatan hakkında şikayet duymaktan bıktım. Bu adamı bulamayan herkes 'Sen ne adi adamsın' diye Instagram'dan bana yazıyor. Kimseyi 'O ben değilim' diye inandıramıyorum. Sosyal medya hesaplarımızın nasıl kötüye kullanılabileceği konusunda bir örnek” dedi.

Kadınları birbirleriyle tanıştırdıktan sonra olayla ilgili şikayetçi olmalarını sağladığını vurgulayan Pekşen, dolandırıcılık vakasının FBI’a intikal ettiğini ve olayın derinlemesine araştırıldığını ifade etti. Pekşen, "Bu 'Alexander Gotze Muller' benim fotoğraflarımla kadınları kandırmaya devam ediyor, bugün bir şikayet daha aldım. Bu kaçıncı artık bilmiyorum. Bunu yapan tanıdığım biriyse lütfen vazgeçsin, konu artık FBI'da" dedi.