Firefox 39 Bizi Virüslerden Otomatik Olarak Koruyacak

Firefox 39 Bizi Virüslerden Otomatik Olarak Koruyacak

Mozilla ekibi, internet tarayıcısı alanının en iddialı oyuncularınından olan Firefox'un açıklarını gidermeye ve rakipleriyle rekabet eder halde tutmak için onu geliştirmeye devam ediyor. Hatırlanacağı üzere kısa bir süre önce Firefox, 38 sürümüne güncellenmişti. Bu güncellemenin ardından çok bir süre geçmeden Moziila ekibi kendisine yeni bir yol haritası belirlemiş ve çalışmalara başlamış. Mozilla, Firefox'un yeni sürümü olacak olan Firefox 39'u 23 Haziran'da yayınlamayı planlıyor.

Mozilla, Firefox 39'un yayınlanma tarihini duyururken bizimle güncellenmiş tarayıcıyla birlikte gelecek olan yenilikleri de paylaşıyor. Bu özelliklerin en dikkat çekeni Firefox'a eklenecek olan dahili virüs koruması. Kullanıcılara güvenli bir internet sörfü deneyimi yaşatmak için eklenecek olan bu özellik aslında bir süredir Google Chrome'da kullanılıyor. Google Chrome kötü amaçlı içeriklere yer veren siteleri kendi içerisindeki mekanizma ile engelliyor ve kullanıcılara bu konuda uyarılar veriyordu. Benzer bir özelliğin Firefox'ta olmaması Firefox için büyük bir eksiklikti. Neyse ki Mozilla bu açığı görerek kapatmaya niyetlenmiş.

Firefox'un güvenli sörf özelliği varsayılan ayarlarda otomatik olarak devreye giriyor. Kullanıcılar dilerlerse bu ayarları Firefox güvenlik ayarları altından değiştirebiliyor:

Firefox 3'un güvenli sörf özelliğinde önceden raporlanan siteler ve kaynaklar otomatik olarak engellenecek. Firefox 39'da öne çıkacak olan bir başka özellik de yenilenmiş stile sahip olan bir eklenti yöneticisi. Bunun yanında birçok hata düzeltmesi ve iyileştirmeye de kavuşacağız.

Firefox 39yayınlandığında bu bağlantı üzerinden güncel Firefox'u indirebileceksiniz:

CCleaner Artık Microsoft Edge'e de Destek Veriyor

YORUMLAR