Flappy Bird Benzeri Oyunlar Uygulama Marketlerini Domine Ediyor

Flappy Bird Benzeri Oyunlar Uygulama Marketlerini Domine Ediyor

Flappy Bird salgını gittikçe yayılmaya devam ediyor. Bir süre önce uygulama marketlerinde yayınlanmasının ardından inanılmaz bir ilgi gören ve milyonlarca oyun sever tarafından akıllı telefon ve tabletlere indirilerek oynanmaya başlayan Flappy Bird, meşhur olmasından kısa bir süre sonra uygulama marketlerinden sürpriz bir şekilde çekilmişti. Oyunun geliştiricisi Flappy Bird'in hayatını mahvettiğini ve bir hastalığa dönüştürünü iddia ederek oyunun uygulama marketlerinden çekilmesinde etkili olan nedenleri açıklamıştı.

Fakat Vietnamlı Dong Nyugen'in geliştirdiği Flappy Bird'in uygulama marketlerinden kaldırılması bu hastalığın sonlandırılmasına çözüm olamamış gibi görünüyor. Flappy Bird'in kaldırılmasından sonra oluşan boşluğu Flappy Bird'ün klonları doldurmakta.  Bu klonlar o kadar çok sayıda ki aralarında indirme listelerinde en çok indirilme sayısına ulaşan klonlar da mevcut.

Durum sadece Android, iOS ve Windows Phone ile de sınırlı değil. Flappy Bird'ün klonları Windows 8 uygulama marketini de domine etmiş durumda. Eğer siz yine de Flappy Bird'ün orjinal halini Android cihazınızda oynamak isterseniz sitemiz üzerinden oyunun apk kurulum dosyasını indirebilirsiniz:

Flappy Bird Alternatifi Oyunlar

YORUMLAR