Fortnite Mobilden 25 Milyon Dolar Kazandı

Fortnite Mobil

Epic Games tarafından geliştirilen Fortnite, mobil platformlardan devasa bir gelir elde etti. On milyonlarca kişi tarafından oynanmaya devam edilen oyun, bir başka rekor daha kırdı.

Sensor Tower isimli analiz şirketi tarafından yayınlanan yeni raporda, Fortnite’ın mobilden 25 milyon dolar kazandığı bilgisine yer verildi.

Brendan Greene tarafından tasarlanan ve 20 Aralık 2017’de piyasaya sürülen PlayerUnknown’s Battlegrounds – PUBG, unutulmaya başlanan Battle Royale oyunlarını tekrar canlandırmış ve yüz milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başarmıştı. PUBG’nin başarısının ardından birçok oyun stüdyosu Battle Royale tabanlı oyunlar geliştirmeye başlarken, Epic Games farklı bir amaçla geliştirdiği ve ücretsiz olarak yayınladığı Fortnite’a ansızın Battle Royale modu eklemişti.

Battle Royale moduyla birlikte inanılmaz bir yükselişe geçen Fortnite, anlık oyuncu sayısı ile gelir konusunda PUBG’yi geride bırakmış ve adından en çok söz ettiren oyunlardan bir tanesi olmuştu. Yakın zaman önce iOS platformuna çıkan Fortnite için bugün yeni veriler yayınlandı. Oyun sektörüne dair yaptığı araştırmalarla tanınan Sensor Tower isimli şirket, mart ayının ortalarından App Store'da yayınlanan oyunun, bugüne kadar 25 milyon dolar gelir elde ettiğini duyurdu. 1 – 15 Nisan tarihleri arasında sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok gelir elde eden mobil uygulamalar arasına giren oyun, 9,5 milyon dolarlık geliriyle ikinci sıraya oturdu.

Fortnite Sensor Tower

Nişancı oyunları konusunda iOS’in önemli bir mecra olduğunu hatırlatan Sensor Tower, FPS türündeki oyunların geçtiğimiz sene toplamda 500 milyon dolarlık gelir elde ettiklerini söyledi. Büyüyerek devam eden Fortnite’ın gelir konusunda kendini geliştirebileceği kaydedilirken, doğru reklamla hiç beklenmedik noktalara çıkılabileceği vurgulandı.

 

YORUMLAR