Google Artık 16 Yaşında!

Google Artık 16 Yaşında!

Bizim yazdığımızı beğenmeyip kendisi öneriler sunan, ulaşmak istediğimiz bilgiyi hemen karşımıza çıkaran ve internet sitesi sahiplerine para kazandıran Google 16 yaşında!

Google, milyarlarca internet kullanıcısı tarafından her gün onlarca kez ziyaret edilen bir arama motoru. 4 Eylül 1998 tarihinde dev şirketin atıldığı bu büyük proje başarıyla sonuçlandı ve milyonlarca kullanıcıyla buluştu. Yıllar boyunca çeşitli şekillerde sürekli yardımımıza koşan Google’ın en çok özel günlerde hazırladığı Doodle'lar dikkat çekti. Genellikle ülkemizde bizim için manevi değeri çok büyük olan günleri atlasa da diğer özel günlerimiz için Doodle hazırlamayı ihmal etmedi. Bildiğiniz üzere Google sadece arama motoru olarak işlemiyor, farklı servisleriyle her olaya çözüm getiriyor. Bunların başında herkesin üye olduğu Gmail ve Youtube başta gelirken diğer servisleri de popüler olarak kullanılıyor.

Tarayıcımızı açtığımızda ilk olarak bizi Google’ın tasarladığı farklı Doodle’ların karşılamasına oldukça alıştık. İlginç tasarımları ve oynanabilir olmasıyla çok sevilen tasarımlarda bugün bir farklılık oldu. Google, şirketin 16. Yaşına ulaştığını oluşturduğu güzel bir Doodle ile kullanıcılarına paylaştı. Ayrıca tıklandığında kendi ismini aratıp bize kuruluşuyla ilgili çeşitli bilgiler sunuyor. (Yanda çıkan bölüm bakmayın Türk olarak bizim esprimize maruz kalmış. Açıklamalar Google’a ait değil yani.)

Google’ın kuruluş bilgileri:

Google, 4 Eylül 1984 tarihinde Kaliforniya’da Larry Page tarafından kuruldu. İlk başta Beta sürümleriyle yayına başlayan arama motoru zamanla çok sevildi ve büyük başarılara imza attı. Yıllar sonra Youtube gibi çeşitli servisleri satın alarak kendini genişleten şirket dünya çapında oldukça yaygın olarak kullanılan mobil işletim sistemi Android’inde sahibi. Hisse değerleri sürekli artan Google şu anda sürücüsüz otomobil ve ucuz akıllı telefonlar üzerinde çalışıyor.

(Google kuruluş tarihinin 4 Eylül olmasına rağmen doğum gününü 27 Eylül olarak kutladı)

Google Drive Nedir, Nasıl Kullanılır?

En Kullanışlı ve Yararlı Google Chrome Eklentileri 

YORUMLAR