Google Chrome 25 Yayınlandı!

Google Chrome 25 Yayınlandı!

Google kendi tarayıcısı için resmi kanalında önemli bir güncelleştirme olan Chrome'un 25 sürümünü yayınladı. Windows ve Linux için 25.0.1364.97 olan sürüm numarası, Mac için 25.0.1364.99 olarak güncellendi.

Google Chrome 25 sürümüyle birlikte gelen en dikkat çekici değişiklikler; uzantı (eklenti) yönetimi ve güvenlik ile ilgili geliştirmeler oldu. Yeni gelen Chrome sürümüyle birlikte, bundan böyle kullanıcıların isteği dışında etkinleştirilmeye çalışılan uzantılar ve üçüncü parti uygulamalar devre dışı bırakılacak ve kullanıcıların konu hakkında bilgi sahibi olması için yeni bir ekran üzerinde durumla ilgili uyarı yapılacak. Sonrasında eğer kullanıcı uzantıyı yine de etkinleştirmek isterse bunu elle yapabilecek.

Ayrıca çok önemli olan JavaScript Web Speech API sayesinde, web sayfalarına konuşma tanıma özelliği eklenebilir hale geldi.

Google Chrome 25 sürümüyle birlikte ek olarak gelen değişiklikler arasında; HTML 5 için geliştirilmiş zaman/gün giriş desteği ve hata işleme için daha geliştirilmiş WebGL'de dikkat çeken yenilikler arasında geliyor.

Google Chrome 25 sürümünü herkesten önce Tamindir üzerinden hızlı ve güvenilir bir şekilde indirebilirsiniz.

YORUMLAR