Google Chrome 50 Yayınlandı, Hemen İndirin!

Google Chrome 50 Yayınlandı, Hemen İndirin!

Dünya çapında en yaygın olarak kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome için yeni bir güncelleme yayınlandı. Eğer bilgisayarlarınızda varsayılan internet tarayıcısı olarak Google Chrome'u kullanıyorsanız tarayıcınızı güncellemenide fayda var; çünkü yeni sürüm hem gezinti deneyiminizi geliştirmeyi hem de güvenlik açıklarını kapatmayı hedefliyor.

50.0.2661.75 sürüm numarasıyla çıkış yapan yeni Chrome'da en çok dikkat çeken özellik internet sitelerinin açılma süresinin kısaltılması için çalışma yapılmış olması. Bunun yanında Google Chrome tarafından gönderilen bildirimlerde de küçük geliştirmeler yapılmış.

Hatırlanacağı üzere Google internet tarayıcısı üzerindeki güvenlik açıklarını tespit edebilmek için bu açıkları keşfeden kullanıcılara ödül dağıtıyordu. Google'ın bu çalışmasının meyvesi olarak da Google Chrome 50'de toplamda 20 farklı güvenlik açığı tespit edilerek kapatılmış. Bu sayede tarayıcınız üzerinde yaptığınız gezintiler daha güvenli olacak.

Birkaç aydır geliştirilmekte olan yeni Google Chrome versiyonu oldukça kısa bir beta aşamasına sahipti. Normalde Google yeni bir Google Chrome sürümünde beta versiyonu final versiyonun birkaç hafta öncesinde kullanıcılara test amacıyla sunardı. Fakat bu sefer bu süre sadece birkaç saatle sınırlı kaldı. Google Chrome 50'nin beta sürümünün yayınlanmasının birkaç saat ardından yeni versiyonun final sürümü de kullanıcılara sunuldu. Güncellenmiş Google Chrome'u bu bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz:

YORUMLAR