Google Chrome’a Makyaj Yapıyor, İşte Chrome’un Son Halinden Görüntüler

Google Chrome’a Makyaj Yapıyor, İşte Chrome’un Son Halinden Görüntüler

Android üzerinde gittikçe kalıcı olan Materyal tasarım sonunda Chrome’a da geliyor. Google bu tasarım modelini çok yakında Google Chrome üzerinde de kullanıcılarına sunacak.

Aslında "materyal tasarım" (material design) Android’in kalıcı ve kurumsal tasarımı olmaya başlayalı çok olmuyor. Bu tasarım çizgisi Android'in yıllardır alıştığımız görüntüsünden ayrılarak daha çok Origami'den ilham alan bir görünüm sergiliyor. Aslında gerçeği söylemek gerekirse Materyal tasarım, Microsoft'un Metro temasının daha pastel ve kağıtlaşmış halinden çok da farklı değil.

Materyal tasarım Android kullanıcılarının bir uygulamadan diğerine geçtiğinde arayüzlerde büyük değişiklikler yaşamasını engelleyebilmek adına geliştirildi. Böylelikle kullanıcılar farklı arayüzlerde alışkanlıklarını değiştirmek zorunda kalmıyorlar. Google bu tasarım kavramını tamamen kullanıcıya yönelik Android arayüzlerinde ve kendi servislerinde başarıyla adapte etmeyi başardı. Sıra şimdi de Google’ın tarayıcısı Chrome’a geldi. Chrome’un da materyal tasarıma geçmesiyle Android üzerinde Google’ın bu arayüzü kullanmadığı servisi kalmayacak.

İşte materyal tasarıma geçecek olan Chrome bu güncellemeden sonra bakın nasıl görünecek.

Google Chrome 48 Güvenlik Yamaları ve Modifiye Bildirim Desteğiyle Yayınlandı

Chrome’un Son Sürümü ile Web Sitelerinin Güvenliğini Tam Anlamıyla Test Edilebiliyor

YORUMLAR