Google, Hangouts Aramalarını 25 Ülkede Deneme Amaçlı Ücretsiz Yaptı

Google, Hangouts Aramalarını 25 Ülkede Deneme Amaçlı Ücretsiz Yaptı

Google 2014'ün sonuna kadar Hangouts uygulamasının aramalarını 25 ülkeye ilk 1 dakika ücretsiz olmak üzere açtı. Uygulamanın sesli görüşme sistemini deneme amaçlı kullanıcılara ücretsiz sunan firma Hangouts'u sene sonuna doğru güncelleyerek tam bir haberleşme ağı kurmayı planlıyor.

Google Hangouts özellikle kısa görüşmede bulunan kullanıcılar için büyük bir fırsat sağlıyor. Mesaj yazmak yerine hızlıca bir görüşme yapmak için dünyada birçok kullanıcı Hangouts'un sunduğu bu hizmeti ülkelerinde ücretsiz olarak deniyorlar. Sonuçlar ise oldukça umut vaat edici. Maalesef Google'ın sunduğu Hangouts fırsatı bizim ülkemiz için henüz geçerli değil.

Hangouts'un 2014'ün sonuna kadar olan deneme fırsatı kullanıcılara 1 dakikalık kısa görüşmeleri tamamen ücretsiz kılıyor. Bu sayede operatöre hiçbir şekilde yansıyan bir fiyatlandırma veya kontör kaybı yaşamıyorsunuz. Elbette Hangouts için cihazınızın öncelikle internete bağlı olması gerekli. Hangouts'un 1 dakikayı aşan görüşmelerde tarife olarak dakika başına 1 dolar yazdığı biliniyor. Büyük ihtimalle 2014'ün sonunda da bu fiyatlandırma geçerli olacak ve Hangouts kullanıcıları görüşmeler için dakika başına para ödeyecekler.

Ücretsiz dakikalık görüşmelerde Hangouts'un ekranında "ilk dakika ücretsiz" uyarısı çıkıyor. Google bu deneyimin suistimal edilmemesi için 1 dakika kuralını getirdiğini belirtiyor.

Google'ın 2014 Yılına Ait Tüketici Barometresi Açıklandı

Microsoft Yeni Windows 10 Etkinliğini Duyurdu

YORUMLAR