Google Haritalara Yeni Oyun Ekledi: Smarty Pins

Google Haritalara Yeni Oyun Ekledi: Smarty Pins

Basitçe harita tabanlı quiz oyunu diyebileceğimiz Smarty Pins için Google Haritalar uygulaması altyapısı kullanılıyor. http://smartypins.withgoogle.com/ adresine girdiğinizde karşınıza Özel Başlıklar, Sanat&Kültür, Bilim&Coğrafya, Spor&Oyun, Eğlence ve Tarih&Son Olaylar olmak üzere 6 kategori çıkıyor. Özel Konular kısmında Dünya Kupası gibi güncel etkinlikler hakkında kendinizi sınayabildiğiniz gibi, ansiklopedide yer alan bilgilerinizi harita üzerinde sınayabildiğiniz eğlenceli bir oyun.

Kategori seçtikten sonra karşınıza nasıl oynayacağınızla ilgili bir talimat ekranı çıkıyor.

Oyuna başlarken elinizde 1000 mil karşılığına denk gelen 1609 km değerinde puanınız bulunuyor. Sorulara en kısa sürede cevap vererek kilometreleri elinizde tutmaya çalışıyosunuz. Hızlı cevap verdiğinizde ise bonus mil kazanıyorsunuz. Cevap vermek için doğru olduğunu düşündüğünüz yere bir pin eklemeniz yeterli. Doğru cevapladıkça başarılarınızı arkadaşlarınzla paylaşabiliyor, onlara meydan okuyabiliyorsunuz.

Oyun sonunda skorunuzu Google+, Facebook ve Twitter'da paylaşabiliyor veya kendinize saklayabiliyorsunuz. Başlangıçta zor gelebilecek Smarty Pins oynadıkça bağımlılık yapıyor bizden söylemesi!

Google Ramazan Yayında

Google Online Müzik Servisi Songza'yı Satın Aldı

YORUMLAR