Google Haritalar'ın iOS Sürümü Çoklu Rota Özelliği ile Güncellendi

Google Haritalar'ın iOS Sürümü Çoklu Rota Özelliği ile Güncellendi

Google'ın kullanıcıları için ücretsiz olarak kullanıma sunduğu haritalar servisi milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Genellikle fazla bilinmeyen konumlara giderken kullanılan Google Haritalar'ın iOS sürümü güncellendi.

Google Haritalar hizmeti oldukça geniş bir harita içeriğine sahip. İstediğiniz her noktaya ulaşabildiğiniz gibi bu noktalara rota belirlemenizde mümkün. Google Haritalar'ın en güzel yanı ise Street View sayesinde caddeleri panoramik olarak gezebilme imkanının olması. Google zaten bu kadar fazla özelliği olan servisine son güncellemeyle birlikte birkaç yeni özellik daha ekledi.

Google Haritalara Birden Fazla Rota Özelliği

Google'ın iOS işletim sistemi için yayınladığı güncellemeyle birlikte iPhone ve iPad kullanıcıları Google Haritalar'ı yeni özellikleriyle beraber kullanabilecekler. Güncellemeyle birlikte gelen en önemli yeni özellik rota kısmında yer alıyor. Artık Google Haritalar'a birden fazla rota ekleyebilmeniz mümkün.

Gün içerisinde birden fazla noktaya uğramanız gerekiyorsa hepsini haritalar servisine yazıyorsunuz ve hedefe doğru ilerlemeye başlıyorsunuz. Hedefe ulaştıktan sonra rotanız otomatik olarak yenileniyor. Bu sayede vakit kaybetmeden seyahat veya iş yapabiliyorsunuz.

Ayrıca Google'ın haritalar servisi yapılan yeni güncellemeyle birlikte daha işlevsel hale getirildi. Bazı basit hatalar düzeltildi ve trafik yoğunluğu bilgilendirme sisteminde de iyileştirmeler yapıldı.

Google Maps İle İki Noktanın Uzaklığı Nasıl Ölçülür?

Google Maps Şarjınızı Yiyip Bitiriyor mu? İşte Çözümü

YORUMLAR