Google Uzaktan Arama Alarmını Devreye Alıyor

Google Uzaktan Arama Alarmını Devreye Alıyor

Google Arama Motoru üzerinden yenilikler hızlı geliyor. Yeni Google Arama Motoru komutlarıyla PC’nizden cep telefonlarınıza ‘sonra ara’ alarmı gönderebiliyor ya da telefonuzun belli uygulamalarını kontrol edebiliyorsunuz.

Geçtiğimiz hafta içinde Wi-Fi telefon operatörü olan Google, yeniliklerine aynı hafta Google Arama Motorundan Cep Telefonlarına Yol Tarifi Gönderebilirsiniz haberimizle duyurduğumuz atılımlarla devam etmişti. Anlaşılan Google’ı yenilikçi atılımları konusunda durdurmak imkansız.

Google Arama Motoru şimdi de PC’den akıllı telefonlara sonradan bakılması için çeşitli notlar ve komutlar göndermekle ilgili. Bunun için tek yapmanız gereken Google Arama ana sayfasına giderek arama boşluğuna ‘send a note’ (not yolla)  ya da ‘set an alarm’ (alarm kur) yazmanız yetiyor, gerisini Google hallediyor. Bu komutlar bir arama emri vermekten, telefonunuzda alarmı uzaktan kurmanıza kadar çeşitlenebiliyor. Özellikle not yollamak son derece faydalı gibi görünüyor.

 

Ancak bu hizmet şimdilik sadece ABD’de geçerli. Henüz küreselleşmiş değil. Aslında bu yenilikler Fi Project ile bağlantılı olan Nexus’larda çalışıyor. Google, Wi-Fi operatörü olduktan sonra genişlemeye başlayan hizmet yelpazesinden bakalım biz ne zaman faydalanabileceğiz. 

Google Bugün Yeni Wireless Servisini Başlatabilir

Yahoo! Sanal Asistanını Geliştiriyor Cortana ve Siri’ye Rakip Geliyor

Microsoft, Spartan'ı Kırabilene 15 Bin Dolar Verecek

YORUMLAR