Google+ ve YouTube İlişkisi de Kesiliyor, Google+ Artık Yapayalnız Kalıyor

Google+ ve YouTube İlişkisi de Kesiliyor, Google+ Artık Yapayalnız Kalıyor

Google aldığı yeni bir kararla Google+ ‘dan iyice uzaklaşıyor. YouTube ve Google+ ilişkisi de sonlandırılıyor.

Bir türlü “muasır sosyal ağlar” seviyesine erişemeyen Google+, yaratıcısı tarafından yalnızlığa itilmeye mahkum gibi görünüyor. Artık YouTube’da bir kanal yaratmak için Google+ üyeliği şart koşulmuyor. YouTube üzerinde oluşturulan kanalların da Google+ bağlantısı kaldırılıyor. Böylelikle YouTube’da hesap açmak için gerekli olan Google+ üyelik gerekliliği önümüzdeki aylarda YouTube’da devreden çıkartılacak. Öte yandan, dün Google tarafından alınan bir karar doğrultusunda, Google+ ile açılan YouTube hesaplarından yapılacak video yorumları Google+ sayfalarında yer almayacaklar.

Bundan böyle tek bir Google hesabına sahip olmak tüm Google hizmetleri için geçerli olacak, artık Google+ ile ilgili her hangi bir üyeliğiniz varsa bunu Google servisleriyle bağlıyor olmanız önem taşımayacak, zaten bağlamanız da talep edilmeyecek. Google sadece tek bir hesap üzerinde hizmet verecek. Google, sosyal ağ uzantısı olan Google+ üzerinde artık kullanılmayan hesaplarında kolayca silinebilmesi için çok yakında bir yöntem açıklayacak. Google+ tüm Google bağlantılarından arındırılarak yalnız bırakıldığında, eski hesapların tek bir komutla silinebilmesi de böylece mümkün olabilecek.

Geçtiğimiz hafta, Google+’ın yalnız bırakılma operasyonlarından biri olan Google+ Fotoğraflar Hizmeti 1 Ağustos'ta Kapanıyor haberimizde de Google’ın sosyal ağı Google+ ile ilgili planlarını paylaşmıştık.

Google+ Hesabımı Nasıl Silerim?

Google Now ve OK Google Komutu Artık Çevrimdışı Hizmet Verebilecek

YORUMLAR