GTA 5 Paraya Çokomel Demeye Devam Ediyor

GTA 5 Paraya Çokomel Demeye Devam Ediyor

Rockstar Games 2013 yılında, yani bir hayli uzun bir süre önce GTA 5'i yayınlayarak oyun dünyasında yeni bir sayfa açmıştı.

İlk olarak eski nesil oyun konsolları olan PlayStation 3 ve Xbox 360 için çıkış yapan Grand Theft Auto 5, daha çıktığı ilk sene rekorlar kırarak büyük gelir elde etmişti. Sadece oyuyn konsollarına çıkmış bir oyunun böyle rekorlar kırması ise inanılmaz bir başarıydı. Takip eden 2014 yılında ise GTA 5 yeni nesil oyun konsolları olan Xbox One ve PLayStation 4 için geliştirilerek tekrar satışa sunulmuştu. Bunun üzerine yeni oyuncular Grand Theft Auto 5 ile tanışırken, eski nesil konsollardan yenilerine geçen oyuncular tekrar GTA 5'i satın almışlardı. 2015 yılına geldiğimizde ise birkaç ertelemenin ardından GTA 5 nihayet PC platformuna da çıkış yapabilmişti, kısaca her sene GTA 5'in satışları katlanmıştı.

2015'ten sonra, Grand Theft Auto 5 eskisi kadar olmasa da halen ciddi oranda satılıyor. Bunun nedeni de Rockstar'ın oyunu boşlamayarak GTA Online modunu sürekli geliştirmesi. Günümüze geldiğimizde GTA 5 satış rakamları akıl almaz boyutlara erişti. 2017 mali yılı için istatistikler yayınlayan Grand Theft Auto 5'in yayıncısı Take Two toplamda 80 milyon adet GTA 5 kopyasının satıldığını duyuruyor. Yani Türkiye'deki bebeğinden yaşlısına her birey birer adet GTA 5 kopyası alsaydı bu satış rakamı ancak yakalanabilirdi.

80 milyon GTA 5 kopyası demek milyarlarca dolarlık bir kar demek. Üstelik Rockstar'ın gelirleri oyun kopyası satmakla da kalmıyor, oyuncular GTA Online için para kartları da satın alıyorlar. Bu oyun için satın alım işlemleri de en az oyun kopyası satmak kadar gelir kazandıran bir iş.

Yakında bir Grand Theft Auto 5 Cumhuriyeti kurulursa şaşırmayın.

Red Dead Redemption 2 Başka Bahara Kaldı

YORUMLAR