Hangi Cihazlar Ne Zaman Android Oreo Alacaklar?

Hangi Cihazlar Ne Zaman Android Oreo Alacaklar?

 

Google dün resmi olarak Android Oreo'yu tanıttı. Şimdi birçok kullanıcının aklında şüphesiz ki "Android Oreo güncellemesi telefonuma gelecek mi?" veya "Android Oreo güncellemesi telefonuma ne zaman gelecek?" soruları vardır.

Bu soruların cevapları dün aşağı yukarı ortaya çıktı ve TechCrunch teknoloji web sitesi aracılığıyla paylaşıldı. Dün yayınlanan Android Oreo tanıtımını takip eden zaman içerisinde, birçok cihaz üreticisi Android Oreo güncellemesini ne zaman yayınlayabileceklerine dair çeşitli açıklamalar yaptılar.

BlackBerry: TCL / BlackBerry sözcüsü, "BlackBerry KEYone'un yükseltme işlemini gerçekleştirebileceğini hemen onaylayabilirim" şeklinde bir açıklama yaptı.

HTC: Benzer bir şekilde, U11 aslında Oreo'yu çok yakında alacağını doğruladı; "Zamanlamayı henüz açıklamıyoruz ama hazır olun" diye bir duyuru yaptı.

LG: Şirket, etkinlikten önce bir Oreo tanıtım grafiği tweetledi. Şirketin henüz resmi olarak onaylamamış olmasına rağmen, yakın tarihte LG V30 için bir açıklama yapması bekleniyor.

Motorola: Motorola benzer şekilde Oreo'yu amiral gemilerine getirmeye kararlı. Ancak, Motorola daha temkinli konuşuyor. Bir şirket sözcüsü, "Cihazlarımız için yeni kod üzerinde çalışmaya hemen başlayacağız. Her zamanki gibi, yükseltmeleri doğru yapmayı ve telefon performansının mümkün olduğunca iyi olmasını sağlamak birinci görevimiz olacak" dedi.

Samsung: Her zaman olduğu gibi, Samsung da kendi güncelleme programı üzerinde titizlikle çalışıyor. Galaxy S8 ve Not 8 dahil olmak üzere büyük amiral gemilerinin, bu güncellemeyi en hızlı şekilde alacakları konuşuluyor. Hatta bu hafta içinde Samsung geniş içerikli bir güncelleme planı yayınlamayı düşünüyormuş.

Sony: Şirket, Xperia cihazlarının net olarak ne zaman yükseltileceğini ifade eden resmi bir açıklama yapmadı, ancak Xperia X, XZ ve XA muhtemelen ilk yükseltilecek adaylar olacaklar.

Android O 8.0'ın Adı OREO Oldu

Android O Beta Yayınlandı, İndirin!

YORUMLAR