Hem Facebook Hem de Instagram Tasarım Değiştiriyor

Hem Facebook Hem de Instagram Tasarım Değiştiriyor

Özellikle Instagram'ı satın aldıktan sonra pek çok yenilik getiren Facebook, bu sefer hem Facebook'a hem de Instagram'a tasarım yeniliği getirme kararı aldı. Instagram'a gelecek yeni özellik sayesinde, Instagram Facebook'a benzeyecek.

Facebook’ta bulunan yorum dizileri artık Instagram’da da olacak. Yani kullanıcı bir fotoğrafın altına yorum yaptığında, başka bir kullanıcı yorumun altında yer alan cevapla butonuna basarak yorumu yanıtlayabilecek. Facebook, bu özelliği Instagram'a getirerek fazla ve gereksiz yorumları tek çatı altında toplamayı hedefliyor. Ayrıca yorum yanıtlama sayesinde popüler hesapların altındaki yorumlar daha düzenli görünecektir diye düşünülüyor.

Facebook ise daha çok tasarımı modernleştirecek bir güncellemeyi yayına alacak. Facebook uygulamasına yuvarlak profil fotoğrafları, yorumlar için kabarcıklar, yeni beğen ve yorum butonları gibi özellikler gelecek. Facebook artık daha belirgin bir yorum butonu barındıracak ve metinlerin okunması daha kolay hale getirilecek.

Ayrıca şirket, Facebook haber akışının okunabilirliğini de iyileştiriyor. Kullanıcıların bir bağlantıya dokunmadan önce nereye gideceğini görmesi ve bir paylaşıma yorum yaparken, hangi paylaşım olduğunu kontrol edebilmesi gibi iyileştirmeler güncellemede yer alıyor.

Facebook,100 Küresel Markayı Geride Bırakıp Zirveye Oturdu

Facebook, Pazar Yeri Uygulamasını 17 Ülkede Daha Açıyor!

YORUMLAR