Huawei’den Türkiye Hakkında Çok Önemli Açıklamalar

Huawei’den Türkiye Hakkında Çok Önemli Açıklamalar

Huawei Orta Asya ve Kafkasya Bölge Başkanı James Chen, bütün mobil operatörlerin 4.5G'ye geçişte altyapı kurulumunu başarıyla gerçekleştirdiği Türkiye'nin, bu teknolojiye en çok yatırım yapan ülkelerden biri olduğunu bildirdi.

Huawei Connect 2017, Şangay Yeni Uluslararası Fuar Merkezi'nde açıldı. Sayısal teknolojinin ne yönde geliştiğini keşfetmek, yeni fırsatları paylaşmak, endüstride sayısallaşmayı sürdürmek ve yeni büyüme yolları bulmak için 150'den fazla ülke ve bölgeden toplam 20.000'den fazla bilgi ve iletişim sektörü lideri ve uzmanı bir araya geldi.

Huawei Orta Asya ve Kafkasya Bölge Başkanı James Chen, Şanghay'da gerçekleştirilen "Huawei Connect 2017" etkinliğinde Türkiye’deki telekomünikasyon altyapısı hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Her geçen gün daha fazla kişinin Huawei markasını tercih ettiğini aktaran Chen, Interbrand'in yaptığı araştırmaya göre dünya global şirketler sıralamasında 88'incilikten 72'inciliğe yükseldiklerini ifade etti.

Huawei Orta Asya ve Kafkasya Bölge Başkanı olarak 11 ülkeden sorumlu olduğunu anlatan Chen, Fortune 500'deki 197 kuruluş ile ilk 100'deki 45 kuruluşun, dijital dönüşüm ortağı olarak Huawei'yi seçtiğini belirtti.

"Bulut teknolojisi gelecek teknolojilerinin planlamasında çok önemli bir yer edinecek. Biz müşterilerimize bulut teknolojisine geçişlerinde yardımcı olacağız” ifadelerini kullanan James Chen, bulut teknolojisi alanında büyük bir yatırımlar yaptıklarını söyledi. Bölge genelinde yılın ilk yarısında geçen yıla oranla, akıllı telefon tedariğimizde yüzde 52 artış olduğunu vurgulayan Chen, bu artışın büyük bir potansiyel olduğu ifade etti.

Türkiye, 4G Yatırımında Dünyanın Önde Gelen Ülkelerinden Biri

James Chen, bütün mobil operatörlerin 4.5G'ye geçişte altyapı kurulumunu başarıyla gerçekleştirdiği Türkiye'nin 4.5G teknolojisine en çok yatırım yapan ülkelerden biri olduğunu söyledi.

Türkiye'de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile tarım arazilerinin incelenmesi üzerine ortak bir çalışma yaptıklarını aktaran Chen, sensörler sayesinde tarım arazilerinde nem, rüzgar, sıcaklık gibi verilere ulaştıkları projenin başarıyla tamamlandığını dile getirdi.

Huawei Orta Asya ve Kafkasya Bölge Başkanı James Chen, “Türkiye'deki Ar-Ge merkezimizde 400'den fazla çalışanımız var. Türkiye'de bizimle çalışmak isteyen tüm partnerlerimizle iş birliğine hazırız. Ortaklarımızla bu ortam içerisinde daha iyiyi hedefliyoruz. Müşterilerimize en kaliteli ürünü ulaştırmanın markanın kalitesinin temellerini oluşturduğunu düşünüyor ve daima buna odaklanıyoruz" ifadelerini kullandı.

4.5G Hayatımızda Ne Değiştirecek? İşte 4.5G Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Türkiye'deki Mobil Operatörlerin 4.5G Tarifeleri ve Fırsatları

İşte 4.5G Uyumlu Akıllı Telefonların Listesi

YORUMLAR