Instagram Güvenlik Önlemlerini 2 Katına Çıkarmaya Hazırlanıyor

Instagram Güvenlik Önlemlerini 2 Katına Çıkarmaya Hazırlanıyor

Popüler resim ve video paylaşma platformu Instagram, önemli bir güvenlik güncellemesi daha duyurdu. Bundan sonra Instagram girişleri iki aşamalı olacak.

Instagram son günlerde o kadar çok çalışıyor ki, her geçen gün yeni bir özelliğinin duyuyoruz. Bu sefer güvenlik üzerine bir çalışma yapan Instagram, iki aşamalı güvenlik sistemini duyurdu. Bundan sonra Instagram girişleri opsiyonel olarak güvenlik kodu sistemiyle yapılabilecek. Son dönemlerde artan çalıntı hesap şikayetlerinden dolayı böyle bir sistemin devreye sokulmuş olması muhtemel görünüyor.

Bundan sonra Instagram girişleri kullanıcı adı ve şifrenin yanı sıra, bir de telefona gelecek olan güvenlik kodu ile yapılacak. Henüz test aşamasında olan bu özellik, bazı kullanıcılara açılmış durumda. Özelliği aktif etmek ise oldukça kolay. Güncellemeden sonra ayarlarda yer alacak olan 2 aşamalı güvenlik sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza gelecek ekranda "güvenlik kodu iste" seçeneğini aktifleştirmeniz ve hemen ardından telefonunuzu doğrulamanız gerekiyor. Bu sayede hesaba uzaktan erişim ihtimalinin yanı sıra izinsiz müdahaleler de imkansız hale gelmiş oluyor. 

Instagram'ın Çoklu Hesap Özelliğinde Açık Keşfedildi, Bildirimleriniz Başkasına Gidebilir

Instagram, Videoların İzlenme Sayısını Göstermeye Başlıyor

YORUMLAR