Instagram, Snapchat Hikayelerinin En Önemli Özelliğini Kopyalamayı Unutmuş

Instagram, Snapchat Hikayelerinin En Önemli Özelliğini Kopyalamayı Unutmuş

Facebook'un, Snapchat'in yükselişini durdurmak adına sürekli olarak yeniden düzenlediği Instagram, Snapchat'in en önemli özelliklerinden birisi olan hikayeler özelliğini kopyaladı ancak bunu yaparken kullanıcılarının gizliliğine zarar verebilecek, çok önemli bir detayı atladı.

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım sitelerinden birisi olan Instagram, son birkaç aydır Facebook'un Snapchat'i alt etme çabalarında araç olarak kullanılıyor. Sürekli olarak yenilenen ve orijinal konseptinden sapmaya başlayan Instagram, son olarak Snapchat'in en ünlü özelliklerinden birisi olan hikayeler özelliğini kopyaladı. Instagram, görünüşte hikayeler özeliğinin aynısını bire bir kopyaladı ancak çok önemli bir detayı unuttu: Gizlilik.

Instagram, Snapchat'in hikayeler özelliğini kopyalarken kullanıcıların hikayelerinin sadece onların ekledikleri kişiler tarafından görülebildiğini hesaba katmamış. Bu nedenle Instagram üzerinden paylaştığınız her hikaye, profilinize giren kişiler tarafından görüntülenebiliyor.

Eğer Instagram'da gördüğünüz kullanıcıların profil fotoğraflarının etrafında renkli bir çerçeve bulunuyorsa, profil fotoğrafına tıklayarak kullanıcının hikayesine ulaşabilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için kullanıcının sizi veya sizin onu takip etmenize gerek yok.

Instagram Hikayeleri Nasıl Gizlenir?

Şimdilik Instagram'da hikayeleri gizleyebilmeniz için bir seçenek mevcut değil. Fakat belirli kişilerin hikayenizi görmesini engelleyebilirsiniz. Sadece Ayarlar'a ve ardından Hikaye Ayarları'na giriş yapmanız yeterli.

Snapchat Memories Tanıtıldı

Instagram Fotoğraflarına Zoom ile Artık Daha Yakından Bakacaksınız!

Instagram'da Sizi Kimlerin Geri Takip Ettiğini Öğrenin

YORUMLAR