Internet Explorer 21 Yaşında

Internet Explorer 21 Yaşında

Microsoft'un internet tarayıcısı Internet Explorer, 16 Ağustos 1995 yılında yayınlanmıştı. Bugün itibariyle emektar tarayıcı 21. yaşını doldurdu

Internet Explorer 1 ilk çıkışını Windows 95 ile birlikte yapmıştı. İşletim sistemi için yayınlanan Microsoft Plus paketinin içinde yer alan Internet Jumpstart Kit'in içerisinde yer alan tarayıcı 16 Ağustos 1995 itibariyle kullanılmaya başlanmıştı. Hayatına bu kadar uzun süre devam edebilen tarayının ilk versiyonu ise ilginç bir şekilde sadece altı kişilik bir ekip tarafından geliştirilmiş ve kullanıma sunulmuştu.

Günümüzde on birinci versiyonu yayınlanan Internet Explorer ise artık Microsoft'un ilk önceliği değil. Microsoft, artık Windows işletim sistemiyle birlikte Microsoft Edge tarayıcısını kullanıcılarına öneriyor. Internet Explorer'ın Firefox ve Chrome karşısında çok geriye düşmesinin ardından harekete geçen Microsoft, daha kullanışlı bir tarayıcı çıkarma çalışmalarına girişmiş ve karşımıza Edge ile çıkmıştı. 

21. yaşına gelmesine rağmen artık Internet Explorer'ın yeni versiyonları yayınlanmayacak. Bundan sonra Edge'e eğilecek olan şirket, yeni tarayıcı üzerinde çalışacak ve onun için güncellemeler, geliştirmeler yayınlayacak.

Microsoft Edge'nin En İyi Tarayıcı Olduğu Bir Kez Daha Kanıtlandı

Microsoft Edge'nin Mobil Sürümü Eklenti Desteğine Kavuşuyor

Microsoft Edge Tarayıcı Adobe Flash Desteğini Kesti

YORUMLAR