iPhone X'un Fiyatında İnanılmaz Yükseliş! 10 Bin Lirayı Geçti

iPhone X fiyatı

Son günlerde döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalar teknoloji sektörünü derinden etkilemiş ve birçok ürüne zam yapılmıştı. Bunun en acı yansımalarından bir tanesi iPhone X’un fiyatında görüldü. iPhone X’un fiyatında inanılmaz yükseliş görülürken, telefonun tarifeye ek fiyatları 10 bin liranın üstüne çıktı.

Yaz aylarının başından itibaren yükselmeye başlayan döviz kurları birçok sektörü etkilese bile en çok teknoloji sektöründe kendini hissettirmişti. Yurt dışından gelen ürünlerin fiyatlarında üst üste zamlar görülürken, telefonlarda yaşanan değişim ise beklenenin çok üzerine çıktı. Bunun etkilerinden bir tanesiyse Türk Telekom’un yaptığı fiyat değişikliğiyle tekrar gün yüzüne çıktı.

iPhone X tarife ek fiyatları

iPhone X tarifeye ek fiyatları

Ünlü GSM şirketi mağazalarında sattığı iPhone X’ların fiyatlarında 3 Eylül itibarıyla değişikliğe gitti. Yapılan değişikliğin ardından iPhone X 64GB’ın peşin fiyatı 7.499 TL (KDV Dahil) seviyesine gelirken, tarife ek fiyatı 6 ay 1.792 lira olarak güncellendi. Böylece tarifeye ek iPhone X almak isteyenlerin ödemesi gereken fiyat 10,752 oldu.

iPhone X 256GB ise peşin fiyatına 8.599 TL (KDV Dahil) seviyesine kadar geldi. Yine aynı modelin tarifeye ek fiyatıysa 6 ay boyunca aylık 2.048 Türk Lirası ödeme olarak değiştirildi. Böylece iPhone X 256GB tarifeye ek 12.288 Türk Lirasına denk gelir oldu. Türk Telekom’daki fiyatların yakın zaman sonra bütün telefon satan GSM şirketlerinde uygulanmaya başlanması beklenirken, iPhone X’un fiyatı görenlerin ağzını açık bırakacak seviyelere çıktı.

Türk Telekom iPhone X fiyatı

YORUMLAR