Katlanabilir Ekranlı Samsung Galaxy X'in Tanıtım Tarihi Kesinleşti

Samsung Galaxy X tasarim

Uzun yıllardır birçok akıllı telefon üreticisinin katlanabilir telefon üretmek için çalıştığını duyuyorduk. Bugün Samsung tarafından yapılan açıklamayla birlikte katlanabilir ekranlı Samsung Galaxy X modelinin bu sene içerisinde çıkacağı kesinleşmiş oldu.

Samsung Mobil Başkanı Dj Koh, katlanabilir ekranlı modelin 2018 yılı içerisinde duyurulacağını ancak piyasaya çıkışının 2019’un ilk günlerine kalabileceğini söyledi. Bununla da yetinmeyen Koh, telefona dair ilk detayların kasım ayında Amerika Birleşik Devletleri’nin San Fransisco şehrinde düzenlenecek olan Samsung Developer Conference sırasında gün yüzüne çıkarılacağını belirtti.

Samsung, daha önce Samsung Galaxy X olarak tanımlanan katlanabilir ekranlı telefon üzerinde çalıştığını duyurmuş ancak telefonun henüz geliştirme aşamasında olduğunu kaydederek, daha fazla bilgi vermekten kaçınmıştı. Yapılan açıklamadan sonra konu hakkında sessizliğe bürünen Güney Koreli teknoloji devi, katlanabilir ekranlı telefonunun hangi aşamada olduğunu açıklamaktan çekinmişti.

Samsung Galaxy X nasıl çalışacak?

CNBC’ye yaptığı açıklamalarda telefonun nasıl çalışacağına dair kimi detayları da veren Dj Kohn, ekranın katlanır ya da açık şekilde kullanılabileceğini, ekran katlanmış durumdayken her şeyin yapılabileceği ve cihazın normal bir telefon gibi çalışacağını vurguladı. Buna rağmen ekranın açılmasıyla birlikte telefonun neredeyse bir tablet boyutuna geleceğini vurgulayan Kohn, böylece bütün işlemlerin tablet boyutunda yapılabileceğini aktarmış oldu.