Kojima'dan Yeni Nesil Konsol İpuçları

Kojima'dan Yeni Nesil Konsol İpuçları

Moby Dick Studios isimli yeni kurulmuş bir oyun stüdyosu tarafından yeni nesil konsollar için geliştirildiği iddia edilen ve Video Game Awards(VGA)'ta tanıtım videosu sergilenen "The Phantom Pain" adlı oyun, oyun dünyasında ilginç bir şok etkisi bıraktı. 

Aslında bu şok iki yönlüydü; videoyu ilk seyrettiğimizde yeni nesil konsolların yeteneklerini ve grafiklerin ne derece yüksek kalitede olduğunu görebiliyorduk. Fakat daha sonradan anlaşıldığı üzere Moby Dick oyun stüdyosu Hideo Kojima tarafından yaratılmıştı. Öyle ki; bu stüdyonun başında yer aldığı söylenen Joakim Mogren'in ismindeki harfler yerleri değiştirildiğinde "Kojima" oluyordu. Firmanın resmi sitesi Kasım ayında açılmıştı ve bu çapta bir oyunu geliştirebilmek için çok daha uzun bir süre proje üzerinde çalışmak gerekiyordu. Oyunun logosu incelendiğinde üzerindeki küçük çizgiler Metal Gear yazıtipi kullanılarak tamamlanabiliyor ve ortaya "Metal Gear Solid V" yazısı çıkıyordu. Daha da ilginci önceki bir Konami partisinde üzerinde Moby Dick stüdyosu ve Phantom Pain'in logoları yer alan bir tişört giyen birine rastlanılmış olmasıydı.

İçinde bir miktar gerçek olabilme ihtimali olan bu söylentiler bize yeni nesil konsollar hakkında biraz ışık tutabilme özelliğine sahip olabilirler.

The Phantom Pain VGA 2012 videosu:

YORUMLAR