League of Legends Türkiye Büyük Finali’nde Şampiyon Dark Passage!

League of Legends Türkiye Büyük Finali’nde Şampiyon Dark Passage!

Türkiye Büyük Finali’nin Şampiyonu Dark Passage dün tamamlanan Balkan Liginde de Şampiyonluk oldu!

League of Legends Şampiyonluk Ligi’nin 2016 Türkiye Büyük Finali'nde Dark Passage, SuperMassive'i 3-0 yenerek 4. kez üst üste şampiyon oldu. Üç gündür devam eden Balkan Ligi Finallerinde rakibi Kalu OP karşısında 1-0 geriye düşen DP devamındaki maçları kazanmayı başarıp Şampiyon oldu. Dark Passage birincilik ödülü olan 2000 €’nun da sahibi oldu. TBF şampiyonu olan Dark Passage, Dünya Şampiyonası’na giden yolda son viraj olan Wild Card Elemeleri’ne katılma hakkı kazandı ve bu mücadele için Brezilya’ya gidecek.

Şölen havasında turnuva

League of Legends Şampiyonluk Ligi’nde sezonun en iyi takımı belli oldu. Türkiye’de eSpor kavramının en büyük destekçisi Riot Games tarafından hayata geçirilen ve ülkemizin ilk profesyonel eSpor ligi olan League of Legends Şampiyonluk Ligi’nde, final heyecanı bu yıl da nefes kesti. eSpor’a gönül veren binlerce oyun tutkununu buluşturan League of Legends Türkiye Büyük Finali, bu yıl da Ülker Sports Arena’da şölen havasında gerçekleşti.

Dark Passage Şampiyon

5 maç üzerinden gerçekleşen büyük finalin ilk maçı son derece başa baş bir mücadeleye sahne olurken, maçın galibi Dark Passage oldu. İkinci maçı, rakibine karşı net bir üstünlük kurarak almayı bilen Dark Passage, üçüncü maçta gösterdiği üstün performansla bir kez daha kazanan taraf oldu ve 3-0’lık skorla şampiyonluğu göğüsleyen taraf oldu.

Aşağıda turnuvanın sonunda DarkPassage takımının sevinç gösterilerini izleyebilirsiniz.

Fenerbahçe League of Legends Takımı Kuruyor

League of Legends Okyanusun Dibine Kadar Ulaştı

YORUMLAR