League of Legends Dünya Şampiyonası Heyecanı Başladı

League of Legends Dünya Şampiyonası Heyecanı Başladı

League of Legends’da Dünya Şampiyonası heyecanı başladı. Ülke liglerini şampiyon olarak tamamlayan ve zorlu Wildcard elemelerinden geçen dünyanın en iyi takımları, 29 Eylül’de Kuzey Amerika’da başlayan Dünya Şampiyonası kapsamında, bu yılın en büyüğü olmak için mücadele edecek.

Dünyanın en çok takip edilen e-Spor oyunlarından League of Legends'ın dünya şampiyonası başladı. Takipçilerini uykusuz gecelerin beklediği oyun, şimdiden herkesi ekran başına toplamaya başladı. San Francisco’daki grup elemeleri ile başlayan büyük final, Chicago’daki çeyrek finaller ve New York’daki yarı finallerle devam edecek. “Worlds” sonunda büyük kupayı kaldıracak takım ise Los Angeles Staples Center’da belli olacak.

Turnuvada grup aşamaları 29 Eylül–9 Ekim tarihleri arasında oynanacak ve hemen sonrasında, 13–16 Ekim tarihleri arasında çeyrek finallere tanıklık edeceğiz. Yarı final heyecanının 21–22 Ekim tarihlerinde yaşanacağı büyük turnuvanın finali ise 29 Ekim’de Los Angeles’ta gerçekleşecek.

İzlenme Rakamları İnanılmaz!

Geçtiğimiz yılın rakamlarına bakıldığında; 2015’te toplamda 360 milyon saat boyunca canlı takip edilen final ve eleme süreçlerinde, 2014’e göre neredeyse iki kat artış olduğu görülüyor. 2014’te büyük final ve eleme maçları 194 milyon saat boyunca canlı takip edilmişti. 2016’da 360 milyon saat bandının da üzerine çıkılması bekleniyor.

League of Legends'in Aylık Oyuncu Sayısı Açıklandı

Riot, League of Legends Hile Geliştiricilerine Dava Açmaya Başladı

YORUMLAR