Mavi Balina Bir Çocuğu Daha İntihara Sürükledi

Mavi Balina Bir Çocuğu Daha İntihara Sürükledi

Son dönemde pek çok genci intihara sürükleyen Blue Whale (Mavi Balina) oyunu, bu sefer de Almanya'da yaşayan 14 yaşındaki bir çocuğun ölümüne neden oldu. Furkan Şen isimli Türk genci, Mavi Balina yüzünden kendini asarak intihar etti.

Geçtiğimiz günlerde bir Rus kızın balkondan aşağıya atlamasına sebep olan Mavi Balina oyunu, oynayan kişide beyin uyuşukluğu veya hipnotize etkisi yaratıyor. Genellikle mutsuz kişileri hedef alan oyunda, 50 görev veriliyor ve son görevde intihar edilmesi isteniyor.

Almanya'nın Baden Württemberg Eyalati Gaggenau kentinde yaşayan 14 yaşındaki Furkan'ın, polislerin açıklamasında elbise dolabında kendini astığı belirtildi. Olay yerine gelen polisler tarafından bildirilen bu intiharda daha detaylı bilgi yarın itibarıyla otopsi sonucunda belli olacak.

Furkan'ın babası Mikail Şen, ''3 kızım ve bir oğlum var, akşam oğlumla şakalaştık, uyumak için odasına çıktı. Sabah ortanca kızım işten gelince kardeşinin odasına uğruyor. Kardeşini öyle görünce bizleri uyandırdı. Şok olduk. Oğlum sorunsuz, sevecen biriydi. Karıncayı dahi incitmez, çevresinde ve okulunda çok sevilen biriydi. Eşim hasta, ben de hastayım zaten, Allah bizi evlat acısıyla imtihan ediyor. Dua etmekten başka elimizden bir şey gelmiyor," sözlerini sarf etti.

Ayrıca Almanya, ABD, Fransa ve İngiltere'deki okullar, ebeveynlere yönelik uyarılar yayınlamaya başladı.

Bir Çocuk Daha Mavi Balina'ya Kurban Gitti

Mavi Balina Kurbanı Genç Kızı 3 Kişi Zor Kurtardı

YORUMLAR