Microsoft Türkiye'deki İlk Mağazasını Açtı!

Microsoft Türkiye'deki İlk Mağazasını Açtı!

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden olan Microsoft, Türkiye'deki ilk resmi Microsoft Mağazası'nı hizmete açtı.

Ankara Kentpark AVM içinde yer alan Media Markt dahilindeki bir mini mağaza şeklinde açılışı yapılan Türkiye'nin ilk Microsoft Mağazası, akıllara Microsoft'un Surface bilgisayar ve tabletlerinin veya Lumia telefonların bu mağazada satılıp satılmayacağı sorusunu getiriyor. Firma tarafından yapılan resmi açıklama şu şekilde: 

"Türkiye’deki ilk Microsoft mağazamız, Ankara Kentpark AVM’de yer alan Media Markt Türkiye içinde açıldı! Microsoft Türkiye Tüketici Kanallarından Sorumlu GMY Halil Gökoğlu ile MediaMarkt Türkiye Satın Almadan Sorumlu CPO’su Faruk Kocabaş’ın katılımıyla açılan “mağaza içinde mağaza”da yeni nesil, kalemli, ince, dokunmatik ekranlı, en yeni güvenlik teknolojieri ile donatılmış, en iyi oyun deneyimini sunan Windows 10 bilgisayarlar teknolojiseverlerle buluşacak. Tüketicilerimiz Office 365 ile birlikte gelen özellikleri ve modern mouse ve klavyeleri de bu cihazlar ile birlikte deneyimlenecek. Xbox oyun konsolu, en sevilen oyunlar ve en yeni aksesuarlar ile oyun keyfi de yine mağaza içinde yer alacak. "

Açıklamada mağaza içinde Windows 10 bilgisayarların satılacağından bahsediliyor; fakat bu bilgisayarların Surface bilgisayarlar olup olmadığına dair herhangi bir bilgi verilmiyor. Microsoft'un yeni oyun konsolu Project Scorpio'nun ilk olarak bu mağazada satışa sunulması da büyük bir olasılık.

Yapılan açıklamada da görüldüğü üzere mağazanın online satış yapıp yapmayacağı konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmamakta. Eğer Microsoft ürünlerini daha makul fiyatlı satın almamız ve online alışveriş yapabilmemiz mümkün olursa, Microsoft Mağazası Türkiye'de tutunabilir.

MediaMarkt ve Microsoft Türkiye, Minecraft Oyunuyla Kodlama Eğitimi Veriyor

YORUMLAR