Microsoft, Video Mesajlaşma Uygulaması Skype Qik'i Kapatıyor

Microsoft, Video Mesajlaşma Uygulaması Skype Qik'i Kapatıyor

Microsoft’un 2014’de duyurduğu video mesajlaşma uygulaması Skype Qik’in kullanım oranı oldukça az olacak ki yazılım devi kapatma kararı aldı. Arkadaşlarınızla video mesajlaşmak için kullanıyorsanız uygulamaya giriş yapabileceğiniz son gün 24 Mart.

Mobil video mesajlaşma uygulamalarından Skype Qik, hatırlayacağınız üzere 18 ay önce tanıtılmış; Android, iOS ve Windows Phone kullanıcılarının beğenisine sunulmuştu. Yayınladığı günden bu yana tüm platformlarda 1 milyondan fazla indirmeyi geçmedi. Diğer bir deyişle kullanıcıların ilk heves yüklediği ancak fazla kullanmadığı bir uygulama oldu. Yazılım devi de uygulamanın çok kullanılan özelliklerini dünya genelinde en çok kullanılan ücretsiz mesajlaşma, görüntülü sohbet ve sesli arama servisi Skype’a entegre ederek Qik’i kapatma kararı aldı. Şu anda Skype üzerinden video mesaj gönderme tüm kullanıcılar için açık ve kullanımı da oldukça basit.

Skype Qik uygulamasını kullanıyorsanız video mesajlarınızı 24 Mart’tan önce kaydetmenizde fayda var. Bu tarihten sonra ne mesaj gönderebileceksiniz ne de size mesaj gelecek.

Skype Grup Video Sohbet Özelliği Mobil Cihazlara Geldi

YORUMLAR