Microsoft, Windows 9'u Windows 95 Yüzünden Atladı

Microsoft, Windows 9'u Windows 95 Yüzünden Atladı

Microsoft iki gün önce herkesi şaşırtarak sıradaki işletim sistemlerinin isminin Windows 10 olduğunu duyurdu. Firma teknoloji dünyasında Windows, Windows 9 veya Windows Threshold gibi isimlerle dolaşan yeni işletim sisteminin adının neden Windows 10 olması gerektiğini etkinlikler boyunca açıklamamamıştı.

Şimdi ise Microsoft geliştiricilerinden biri yeni işletim sisteminde Windows 9'dansa direkt olarak 10'a geçmenin Windows 95 yüzünden olduğunu iddia ediyor. Geliştiricinin iddiasına göre üçüncü parti uygulamalar Windows 9'u 95 olarak tanımlayabilir ve bu tüm sistemin başına iş açabilirmiş.

Kulağa oldukça ilginç gelen spekülasyonlar çevrede bir sürü yazılım yarayıcısı olduğunu ve hedef bilgisayarda "Windows 9*" komutunun hala tarandığını öne sürüyor. Bu sayede yeni işletim sistemi olarak tanıtılacak Windows 9 aslında büyük aldanmalara yol açabilirdi.

Kodlama bölümünde de üçüncü parti uygulamarın Windows versiyonunu "Windows 9" ile başlayan olarak atamaları, otomatik olarak Windows 95 veya Windows 98 sonuçlarını ortaya atabiliyor ve bu da tüm bilişim endüstrisinde istenmeyen durumları doğurabileceği gibi Microsoft'un kendi bünyesinde de karışıklığa yol açabilirmiş.

Microsoft bu kararla Windows 9'un yol açabileceği potansiyel hataları engellemek istemiş ve yeni işletim sistemine tamamen yeni bir isim adamış. Windows 10'un ayrıca marka için de tamamen yeni bir çağ açacağı düşünülüyor.

Windows 10 Teknik Önizleme Nasıl İndirilir?

Windows 10: Şimdiye Kadarki En İyi Windows

YORUMLAR