Microsoft'tan Windows 8 Arayüz Problemine Garip Çözüm

Microsoft'tan Windows 8 Arayüz Problemine Garip Çözüm

Windows 8 ile umduğunu bulamayan Microsoft kullanıcıları Windows 8'e çekmek için farklı yollar deniyor. Microsoft'un bu amaç için izlediği son yol ise Windows 8'e özel donanımlar üretmek oldu. Windows 8 çıkışında donanım üreticilerinden yeterli destek alamamıştı ve bu nedenle masaüstü bilgisayarlarda yeterli ilgiyi yakalayamamıştı. Anlaşılan o ki Microsoft işin başa düştüğünü anlayarak kendi donanımımı kendim üretirim mantığıyla hareket etmeye başladı.

Microsoft çıkardığı iki yeni fare ile Windows 8'in arayüz açısından oluşturduğu antipatiyi kaldırma amacında. Bu farelerden Sculpt Comfort Mouse yan tarafında dokunmatik algılayıcıya sahip mavi bir şerit bulunduruyor. Microsoft bu şeride "Windows touch tab" adını takmış. Bu şerit üzerine tıklayınca Windows başlangıç ekranı açılıyor ve metro arayüzünü bu şerit üzerindeki parmak hareketlerimizle yönetebiliyoruz.

Sculpt Mobile Mouse üzerinde ise bir Windows tuşu ve 4 yönlü kaydırma yapabilen fare tekerleği bulunuyor. Sculpt Comfort Mouse yurtdışında 39.95 dolar fiyatla satılırken Comfort Mouse 29.95 dolara satılacak.

Microsoft Windows 8 ile Vista Zamanlarına Geri Döndü

YORUMLAR