Minecraft Güncellemesi Gecikti, Çünkü Geliştiriciler Pokemon Go Oynuyordu!

Minecraft Güncellemesi Gecikti, Çünkü Geliştiriciler Pokemon Go Oynuyordu!

Pokémon Go piyasaya sürülmesinin ardından onlarca hatta yüzlerce çılgın haber okuduk. Bunların arasında en dikkat çekeni ise Mojang ekibinden geldi. Gündeme bomba gibi düşen ve biraz da güldüren haberine göre, Minecraft'ın yapılması planlanan son güncellemesi gecikti, çünkü geliştirici ekip kendini son günlerin fırtına gibi esen oyunu Pokemon Go'ya kaptırmış. 

Mojang ekibi bugün şirket blogundan bir mesaj yayınladı ve herkesi şok etti. Son günlerde herkesin elinden düşüremediği Pokemon Go'ya atıfta bulunarak ekibin birkaç haftadır oyuna dalıp gittiğini dile getirdikleri mesajda, enteresan ifadelere yer verildi. Minecraft'ın son güncellemesinin sadece Android kullanıcılarına geleceğine değinilerek, "Küçük canavarların Mojang ofisine girmesi ve işgücünü etkilemesi nedeniyle teknik bir hata oldu. Şimdilik sadece Google Play kullanıcılarına güncellemeyi veriyoruz, bir süre sonra herkesle paylaşacağız." ifadeleri kullanıldı.

Kısa süre sonra benzer şirketlerden böyle haberler gelirse artık şaşırmayacağız. Zira Pokemon Go çılgınlığı bütün dünyayı sardı!

Pokemon Go PC’de Nasıl Oynanır?

Pokemon GO Sosyal Medya Devlerini Geride Bıraktı

Türkiye'nin En Kapsamlı Pokemon Go Rehberi

YORUMLAR