MineCraft'a Oculus Rift Desteği Geldi

MineCraft'a Oculus Rift Desteği Geldi

Daha dün gibi hatırlıyorum, MineCraft'ın sanal gerçeklikle oynanabileceği haberlerini yaptığımızı... Böyle bayat espiriler yapmak istemezdim ama gerçekten dün sizlerle MineCraft'ı Oculus Rift ile oynayabileceğimize dair bir haber paylaşmıştık. Bu kadar hızlı geleceğini bilmediğimizden, daha doğrusu geliştiriciler tarih vermediğinden biraz şaşırdık desek yeridir. Ama heyecanla dile getirebiliriz artık: MineCraft'a Oculus Rift desteği nihayet geldi.

Dün sizlerle paylaştığımız haberde, MineCraft'a Oculus Rift desteğinin geleceğini ve oyunun sanal gerçeklikle oynanabileceği bilgisini vermiştik. Bu haftaiçi gelmesini beklediğimiz yenilik, biz haberi yaptıktan bir gün sonra geldi ve kullanıcıyla buluştu. Mojang’dan Tommaso Checchi'nin Twitter'dan yaptığı açıklamada hangi gün geleceğine dair bir bilgi verilmemişti ama gelecek güncelleme ile birlikte Windows 10 üzerinden Oculus Rift gözlükleriyle oyunu oynayabileceğimizi biliyorduk. 

Şimdi Oculus Rift desteğine kavuşan kullanıcılar kullanıcılar, oyunun farklı bir versiyonuna sahipse Mojang'ın sitesinden gerekli adımları takip ederek Windows 10 sürümünü indirebilirler.  

MineCraft'a Oculus Rift Desteği Bu Hafta Geliyor

Minecraft Güncellemesi Gecikti, Çünkü Geliştiriciler Pokemon Go Oynuyordu!

YORUMLAR