Modern Warfare 2 Müslümanların Tepkisini Çekti

Modern Warfare 2 Müslümanların Tepkisini Çekti

Modern Warfare 2 çıkalı yıllar geçmesine rağmen hala en çok online oyuncuya sahip oyunlardan biridir ve oyunda yer alan bazı yanlışlar geçte olsa farkedilmeye devam ediliyor. Son olarak oyundaki Favela haritasında bir tuvalette yer alan çerçevede "Allah güzeldir ve güzel olan her şeyi sever" yazısı Müslüman oyuncuların tepkisini çekti. 

Yazının tuvalette asılı olmasına tepki gösteren Müslüman oyunculardan yapımcı firma Activision'a uyarı geldi. Uyarı üzerine bir yazı yayınlayan Activision, haritayı tekrardan düzenlemek için oyundan kaldırdı.

"Bu resmi hakeret olarak gören herkesten özür diliyoruz. Bu konunun farkında değildik ve amacımız kimseyi gücendirmek değildi. Oyunlarımızda yer alan bu veya buna benzer durumları ortadan kaldırmak ve düzenlemek için elimizden geldiğince hızlı olacağız." açıklamasyıla oyunculara konudan haberdar olmadıklarını ve durumu düzelteceklerini belirtti.

Umarız, bu tarz konulardaki hassasiyet göz önüne alınarak, oyunlarda yer alacak bu tip durumlar için daha iyi araştırmalar yapılır.

YORUMLAR