Modern Warfare'in Filmi Gelmeyecek

Modern Warfare'in Filmi Gelmeyecek

Oyun filmlerinin hali ortada o yüzden böyle bir filme gerek yok, diyen Activision yetkilileri yakında duyurulması beklenen Modern Warfare filmi adına son noktayı koydular. Ne bir söylentiye zemin oluşturdular ne de bir umut bıraktılar. Tabir-i caizse söküp atılan proje daha başlamadan bir söylenti olarak hayatına son verildi.

Serinin meraklısı hatırlayacaktır, özelliklede sıkı bir Call of Duty takipçisiyseniz, “Modern Warfare Film Oluyor” haberlerine sıkça rastlamışsınızdır. Aslında kulağa oldukça hoş geliyordu. Bir sinema filminde özelliklede bir aksiyon filminde olması gereken hemen hemen her unsur oyun içerisinde bolca bulunuyordu. Muhteşem aksiyon sahneleri, dramatik sahneler, suç, şiddet, savaş ve muhteşem karakterler. Aslında bir film için bile oldukça fazla kesinlikle biçilmiş kaftan.

Ancak Activision’ın CEO’su yaptığı açıklamada Modern Warfare’in filminin gelmeyeceğini kesin bir dille belirtti. Sebep olarak geçmişte çıkmış olan oyun filmlerini öne sürdü. Çünkü neredeyse hiçbir oyun filmi başarılı olamamıştı ve bu bakış açışına göre hareket eden Activision belki de bir ilki gerçekleştirecekken bundan caymayı tercih etti.

Microsoft'un Yeni Oyun Teknolojisi: IllumiRoom - CES 2013

YORUMLAR