Opera 47 Yeni Virüs Koruma Sistemi ile Çıktı!

Opera 47 Yeni Virüs Koruma Sistemi ile Çıktı!

Sahip olduğu dahili VPN gibi özelliklerle kullanıcıları cezbeden Opera internet tarayıcısı güncellendi ve tarayıcıya önemli yeni özellikler eklendi. Opera 47 ile birlikte gelen yeniliklere baktığımızda güvenliğe ve video oynatma performansına önem verildiğini görüyoruz. Yani direkt olarak kullanıcı deneyimi hedef alınıyor.

Opera'nın yeni sürümünün en dikkat çeken özelliği şüphesiz ki riskli dosya koruması. Bu sistem, bilgisayarınıza zararlı dosyaların indirilmesini engellemeyi amaçlıyor. Eğer bilgisayarınızda bir antivirüs yazılımı kullanmıyorsanız tarayıcının bu dahili özelliği işinize yarayacaktır; güvenliğinden emin olmadığınız bir dosyayı açmadan önce, içerisinde herhangi bir tehdit unsuru yer alıyorsa Opera tarayıcınız sizi uyaracaktır.

Chromium 60 altyapısını kullanan Opera 47'ye yer imlerinizi dışarı aktarma özelli eklenmiş. Bu özellik sayesinde tarayıcı üzerindeki büyün yer imlerinizi tek bir HTML dosyası içine kaydedebiliyorsunuz ve bu yer imlerini farklı tarayıcılara veya farklı bir Opera oturumuna aktarabiliyorsunuz.

Opera 47'de daha önceki sürümlerde yaşanan bazı video oynatma problemleri de giderilmekte. Online yayınları izlerken yaşanan arka plan görüntüsünün titreşmesi problemi giderilmiş, Mac OS sistemlerde ise YouTube videoları tam ekran oynatılırken otomatik oynatma özelliğinin çalışmaması hatası düzeltilmiş.

Opera 47'de küçük kullanıcı arayüzü iyileştirmeleri, tarayıcının karanlık modu temel alınarak yapılıyor. Bu amaçla renkler keskinleştiriliyor, ve renk karşıtlığı artırılıyor. Güncellenmiş Opera tarayıcıyı indirmek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz:

Firefox 55 Sanal Gerçeklik Desteğiyle Çıktı, Hemen İndirin!

Opera Web Tarayıcı Ekran Yakalama Özelliğini Getirdi

YORUMLAR