OS X El Capitan Bu Akşam Ücretsiz Olarak Yayınlanacak!

OS X El Capitan Bu Akşam Ücretsiz Olarak Yayınlanacak!

Apple'ın popüler masaüstü işletim sistemi OS X'in en güncel sürümü bu akşam kullanıcılarına ücretsiz olarak dağıtılmaya başlanacak. Mac kullanıcılarının merakla beklediği bu yeni masaüstü işletim sistemi birçok farklı özelliği ve ilginç tasarımı bünyesinde barındırıyor.

İlk kez WWDC 2015 etkinliğinde tanıtılan ve çıkış tarihi merakla beklenen bu yeni işletim sistemi için artık gün sayma derdi bitti. Apple bu akşam büyük bir dağıtımla birlikte tüm Mac kullanıcılarına ücretsiz olarak OS X El Capitan'ı dağıtacak. Daha önce BETA sürümleri yayınlanan bu işletim sistemi artık kararlı hale getirildi ve tüm iyileştirmeleri yapıldı. Yani anlayacağınız bu akşamdan sonra OS X El Capitan tamamıyla kullanıma hazır halde olacak.

OS X El Capitan sayesinde artık uygulamalar arasındaki geçişleri daha hızlı yapabileceksiniz. Pencereleriniz daha organize bir hale getirmenize imkan sağlayan yeni işletim sistemi, masaüstündeki simgeleri de farklı yerlere taşımanıza da izin verecek. Aynı anda iki uygulama çalıştırmak OS X El Capitan ile oldukça kolay bir hale getirildi. Çünkü tam ortaya açılan pencereler düzenli bir şekilde size çalışma keyfi sunuyor.

Spotlight araması da OS X El Capitan'ın diğer bir önemli özelliği. Bu arama teknolojisi sayesinde istediğiniz her bilgiye kısa sürede ulaşabileceksiniz. Performansının oldukça fazla yükseltildiği ve tasarım olarak birçok değişikliğin yapıldığı OS X El Capitan'ı bu akşam Mac App Store'dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Windows 10, Mac OS X Yosemite İşletim Sistemini Solladı

Apple Emojileri Eşcinsellik Propagandası Yaptığı İddiasıyla Mercek Altına Alındı

YORUMLAR