PES 2017 Duyuruldu! İşte İlk Bilgiler

PES 2017 Duyuruldu! İşte İlk Bilgiler

PES 2017, oyunun geliştiricisi ve yayıncısı KONAMI tarafından yapılan resmi bir duyuruyla gün yüzüne çıktı. Futbol oyunu sevenler tarafından dört gözle beklenen PES 2017 için ilk bilgiler de yayınlandı.

Özellikle PES 2006 ve PES 2013 ile futbol oyunu sevenleri kendine çekmeyi başaran ancak son yıllarda biraz duraklama dönemine giren Pro Evolution Soccer serisinin yeni oyunu, beklenmedik bir açıklamayla duyuruldu. Oyun için yayınlanan resmi bir sayfayla birlikte, PES 2017 için ilk bilgiler de yayınlanmış oldu. Bu duyurunun ardından daha ayrıntılı bilgilerin ve oynanış videolarının da önümüzdeki günlerde geleceği bildirildi.

Yapılan en önemli açıklamalardan bir tanesi, oyunun çıkış platformları ile ilgili. Açıklamaya göre PES 2017 PC, PS3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One platformları üzerinden oynanabilecek. Oyunda yapılan en önemli değişiklik yapay zekada olacak. Daha önce yarış oyunlarında kullanıldığı gördüğümüz teknik, PES 2017 ile birlikte futbol oyunlarına da yansıyacak. Yeni oyunda yapay zeka, sizin oynayış tarzınıza ayak uyduracak. 

PES 2017'deki Değişiklikler

Gerçek Dokunuş:

Her oyuncunun top kontrol şekli farklı olacak. Oyuncunun oynadığı bölgeye ve oyun tipine göre çok farklı dokunuş hareketleri göreceğiz. Topu hangi bölgede kontrol ettiğiniz de, kontrolün şeklini değiştirecek. 

Kesin Paslar:

"Real Touch" ve gerçekçi top fiziğiyle birlikte, oyunda pas atmak bir sanata dönüşecek. Bir çok faktör, topun ilerleyişini ve hareketini etkileyecek. Doğru zaman ve yerde attığınız pas, en iyi şekilde oyunculara ulaşacak. Böylece attığınız her pasın önemi bir kat daha artacak.

Kaleciler:

Eklenen yeni animasyonlarla kalecilerin zıplamaları daha gerçekçi görünecek. Söylenene göre PES tarihinin en atik kalecilerini, PES 2017'de göreceğiz. Yapılan ataklar daha dramatik hale gelecek ve atılan her gol, oyunculara bambaşka duygular yaşatacak.

Takım Kontrolü:

Oyuncular aniden atak ve defans türlerini değiştirebilecekler. Kolay kontroller sayesinde takımınızın oyun stilini değiştirmek hiç zor olmayacak. Takım ise yapılan bu değişikliklere anında uyum sağlayacak.

Gelişmiş Taktikler:

Oyuna başlamadan önce takımınıza daha ayrıntılı yönergeler verebileceksiniz. Tiki-Taka ya da sıkı markaj gibi seçeneklerden bir tanesini seçtiğinizde, takımınızın bunu direkt olarak uyguladığını görebileceksiniz. Böylece yapacağınız doğru taktikler, daha başlamadan size oyun kazandırabilecek.

Korner Stratejileri:

Defansif olarak birçok korner taktiği uygulayabileceksiniz. Adam adama savunmadan daha birçok farklı seçeneğe kadar karşınızda talimatlar bulunacak. Bunlardan birini seçtikten sonra daha sağlam korner defansları yapabileceksiniz. Keza atak takımı da ayrıntılı düzenlemelere sahip olacak.

Uyarlanabilen Yapay Zeka:

Yukarıda da sözünü ettiğimiz bu özellikle birlikte, yapay zeka sizin oyun tarzınızı öğrenecek. Böylece yaptığınız her maçta daha sıkı rakiplere karşı oynayacak ve kendinizi her seferinde aşmak durumunda kalacaksınız.

Özgün Görseller:

PES 2017, daha önce görmediğimiz kadar iyi grafiklere sahip olacak. Fox Engine kullanılarak hazırlanan grafikler, gerçekliğe bir adım daha yaklaşacak ve en iyi sonuçları sizlere göstermek için uğraş verecek.

Doğal Oyuncu Hareketleri:

Eklenen yüzlerce yeni animasyonla birlikte, futbolcuların oyun içerisinde verdiği tepkiler de gerçekçi olacak. Daha önceki oyunlarda bunu başarılı şekilde yapmayı başaran KONAMI, bunu bir adım daha ileri götürmeyi amaçlıyor. 

PES 2017 Türkçe Olacak Mı?

Bir süredir PES serisinin Türkçe dil desteği ile piyasaya sürüldüğünü biliyorsunuz. Bunun PES 2017'de devam edip etmeyeceği ise kesin olarak açıklanmadı. Ancak KONAMI tarafından yayınlanan resmi sitenin hemen üstünde, sayfayı görüntülemek için istediğiniz dili seçebiliyorsunuz. Bu diller arasında Türkçe de yer alıyor. Buradan hareketle PES 2017 Türkçe olacak diyebiliriz. Yine de resmi açıklamaya kadar beklemekte yarar var. Süper Lig konusunda ise henüz hiç bilgimiz yok. Konami, ilerleyen günlerde PES 2017'de oynanabilir olacak ligleri de resmi olarak açıklayacaktır. 

PES 2016 ve FIFA 16 Karşılaştırması - Hangisi Daha İyi?

Arsenal Futbol Takımının Menajeri PES'e Dahil Oluyor

YORUMLAR