PTT Messenger'ın Testleri Başarıyla Sonuçlandı

PTT Messenger'ın Testleri Başarıyla Sonuçlandı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT tarafından iOS, Android ve Windows platformuna geliştirilen mesajlaşma uygulamasıyla ilgili konuştu.  PTT Messenger'ın testlerinin başarıyla sonuçlandığını söyleyen Arslan, sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlediğini belirtti. 

Türk mühendislerce geliştirilen PTT Messenger'ı ilk kez Başbakan Binali Yıldırım kullanmıştı. Geçtiğimiz yılın sonunda düzenlenen Bakanlar Kurulu öncesinde, PTT Messenger ile Hatay'daki Zeytin Dalı Hareket Merkezi ile görüntülü konuşma gerçekleştiren Yıldırım, uygulamayı deneyimleyen ilk isim olmuştu. 

PTT Messenger özellikleri

PTT ve Türk Telekom Vakfı 24. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT Messenger üzerinde yapılan geliştirmelerde büyük mesafe katettiklerini ve testlerin başarıyla sonuçlandığını belirtti.

 "Biz yol alırken birileri 'PTT 15 yıl önceki gibi davransın, küçülsün, yok olsun' istiyorlar. Kusura bakmasınlar, biz, onlara ayak uydursaydık, onlar gibi düşünseydik, davransaydık bugün her alanda 3-4 kat büyüyen bir Türkiye'den bahsedemezdik" diyen Arslan, "Hedeflerimiz var, biz büyüyen, gelişen ve ülkemizi geleceğe taşıyan bir PTT'den bahsediyoruz"  ifadelerini kullandı. 

PTT Messenger Nedir?

WhatsApp'ın yerli ve milli olan versiyonu PTT Messenger yüzde 100 yerli bir yazılımdır. Bu yazılımı en başta kamu kurumları kullanacak, ilerleyen zamanlarda vatandaşlar da faydalanabilecek. PTT Messenger'da hiç bir veri depolanmayacak, dolayısıyla veri güvenliği çok daha iyi sağlanabilecek. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın yaptığı açıklamaya göre PTT Messenger, WhatsApp'tan çok daha güvenli bir uygulama.

PTT Messenger Özellikleri

  • PTT Messenger, güvenliği dünyaca ispatlanmış metodoloji ve teknolojiler dikkate alınarak geliştirilmiştir.
  • Farklı fonksiyonlar için farklı uygulamalar kullanmak yerine PTT Messenger, kaynak kullanımı optimize edilmiş şekilde çok fonksiyonlu kullanım kolaylığı sağlamaktadır.
  • PTT Messenger, platform bağımsız çalışabilir yapısı ile etkin bir erişilebilirlik sağlamaktadır.
  • PTT Messenger, tamamen millî mühendislik kabiliyetleriyle geliştirilmesi nedeni ile, güncellenmeye elverişli bir tasarıma sahiptir.

PTT Messenger hakkında daha detaylı bilgilere sahip olmak için aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz: