PUBG, 2 Ay İçinde Satışlarını Katladı

Milyonlarca oyununcunun aktif olarak oynadığı online hayatta kalma oyunu PUBG yeni bir dönüm noktasını daha geride bıraktı. Halen resmi olarak çıkış yapmamış olan oyun toplamda 20 milyon kopya sattı.

Geçtiğimiz Mart ayında erken erişimde oyuncuların beğenisine sunulan PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS, battle royale türündeki oyun yapısı sayesinde büyük ilgi çekmiş ve istikrarlı bir yükseliş yakalamıştı. PUBG, kısa süre içinde adeta bir salgın gibi yayılmış, oyuncu sayısını giderek artırmıştı. Hatta Steam üzerinde en çok aktif oyuncu sayısına sahip olan CS: GO ve DOTA 2 gibi oyunları geride bırakan PUBG, Steam'in kralı olmuştu.

PUBG'nin yükselişi hala duraklamış değil; oyunun resmi Twitter hesabında paylaşılan bilgiye göre oyun şu ana kadar toplamda 20 milyon kopya sattı. Sadece 2 ay önce PUBG'nin 10 milyon kopya sattığı duyurulmuştu. Anlaşılan oyunun geliştiricisi Bluehole için işler iyiye gitmeye devam edecek.

PUBG, şu an için güncelleme açısından bir hayli durgun bir dönemde. Bunun sebebi ise oyunun geliştiricilerinin bir hayli kapsamlı bir güncelleme hazırlıyor oluşu. Bu yeni güncelleme ile oyuna yeni mekanikler eklenecek ve mevcut mekaniklerde önemli değişiklikler yapılacak. Oyunun final sürümünün bu sene bitmeden yayınlanması planlanıyor.

Öte yandan, ücretsiz battle royal moduyla dikkatleri üzerine toplayan Fortnite, 20 milyon oyuncu sayısı elde ett. Fortnite da PUBG'ye önemli bir rakip olabilir ve PUBG'yi tahtından edebilir.

YORUMLAR