Qualcomm'un Yeni Mobil Çekirdeği Smart Protect Kötücül Yazılımları Engelleyecek

Qualcomm'un Yeni Mobil Çekirdeği Smart Protect Kötücül Yazılımları Engelleyecek

Qualcomm Smart Protect sayesinde Android dünyası artık rahat bir nefes alacak. Qualcomm’un yeni tasarladığı Smart Protect mobil cihaz çekirdeği kötücül yazılımları tanıyacak ve engelleyecek.

Qualcomm Snapdragon 820 serisi çekirdekler yepyeni özellikleriyle Android telefonları güvence altına alacak. Kötücül yazılımları tarayabilen ve bunları engelleyebilen Smart Protect teknolojisi Qualcomm’un Snapdragon 820 çekirdeklerinden başlayarak artık her Android cihazda kullanılacak.

Smart Protect makine öğrenme altyapısıyla her zaman güncel kalabiliyor. Android telefonları tehdit eden kötücül yazılımları hızla veri tabanlarında değerlendirerek anında güncellemelerle Smart Protect yongayı güncel tutuyor. Qualcomm Smart Protect teknolojisi artık üçüncü parti “malware” uygulamalarına duyulan gereksinimi de ortan kaldırıyor. Qualcomm Smart Protect Android altyapısına ait olmayan her hangi bir tehlikeyi anında sezinleyerek bu tehdidi bloke edebiliyor. Böylelikle Android cihazlar bünyelerinde bulunan bu donanımla ömür boyunca kötücül yazılımlardan uzak kalabiliyorlar.

İşte Qualcomm’un hazırladığı Smart Protect yongasının tanıtım videosu.

Qualcomm Parmak İzi Taramada Devrim Yapıyor

Qualcomm Snapdragon 820 Hexagon 680 Mobil Yaşamı Değiştirecek

Qualcomm Snapdragon 820 ve Adreno 530 Resmilik Kazandı

YORUMLAR