RAGE 2, 15 Dakikalık Yeni Videosu ile Karşımızda

id Software tarafından geliştirilmiş olan ilk RAGE, 2010 yılında PC, PlayStation 3 ve Xbox 360 için çıkmıştı. John Carmack tarafından üretilmiş olan oyundan çok fazla beklenti vardı ama ne yazık ki beklentileri karşılayan bir oyun ile karşılaşamamıştık. Ancak Bethesda Softworks, yıllar sonra şansını RAGE 2 ile tekrar denemeye karar verdi. E3 2018 fuarı öncesinde, Walmart Kanada'nın veri tabanında yaşanan sızıntı ile vaktinden önce ortaya çıkmıştı. Daha sonradan id Software stüdyosunun kendileri için olumlu olarak nitelendirdikleri bu kaza neticesinde RAGE 2 ile ilgili resmi duyuru da fazla gecikmemişti. Aradan geçen zaman zarfında da yayınlanan birçok fragman ve ekran görüntülerine ek olarak, birkaç tane de oynanış videosu izlemiştik. Yakın bir zaman önce de yeni bir oynanış videosu daha yayınlandı.

id Software ve Avalanche Studios ortaklığı ile PlayStation 4, PC ve Xbox One için geliştirilmekte olan ve 14 Mayıs 2019 tarihinde çıkması beklenen RAGE 2, açık dünya oynanışa sahip olacak. Senaryo olarak da ilk oyunun otuz yıl sonrasındaki bir zamanda geçecek. Dünyaya çarpan bir gök taşı ile insanlığın büyük bir kısmının yok olduğu felaket sonrası bir dünyada geçecek olan oyunda, hayatta kalanlara egemen olmaya çalışan The Authority isimli zalim bir topluluğa karşı Walker karakteri olarak ayakta kalmaya çalışacağız. Hem ilk oyundan tanıdığımız, hem de yeni karakterler ile karşılaşacağımızı da söylemeden geçmeyelim.

Yeni oynanış videosunun ise on beş dakikalık bir uzunluğu var. Daha önceden gördüğümüz Eden Space Center binasının farklı bölümlerinin ekranlarımıza geldiği videoda, yine dur durak bilmeyen aksiyon dolu bir oynanışla karşılaşıyoruz. Havada uçuşan mermiler, yumruklar ve Wingstick ile düşmanlarımızın canlarını yakıyoruz.