Rockstar GTA Online'ın Fişini Çekebileceğini Açıkladı

Rockstar GTA Online'ın Fişini Çekebileceğini Açıkladı

Hatırlarsanız GTA serisinin geliştiricisi Rockstar, 2013 yılının sonbahar aylarında serinin son oyunu GTA 5'i eski nesil oyun konsolları için piyasaya sürmüştü. Oyunun çıkış tarihinden sonra GTA 5 geliştirilmeye devam edildi ve PlayStation 4, Xbox One ve PC için yeni nesil versiyonu da piyasaya sürüldü. GTA 5'te yapılan geliştirmelerden en büyüğü ise GTA Online oyun moduydu. Oyunun kısa süren hikaye modunun ardından oyuncular bu oyunda, online oturumlara katılabiliyor ve diğer oyuncularla birlikte ya da karşı karşıya görevleri tamamlamaya çalışıyorlardı.

GTA Online sonradan gelen bir yamayla oyun severlerin beğenisine sunulduktan sonra bunu takip eden yamalarla daha da iyi hale getirildi ve yeni içeriklerle zenginleştirildi. Hatta GTA 5'in senaryo modu için herhangi bir indirilebilir içerik veya genişleme paketi çıkarılmamış olmasına rağmen, Rockstar GTA Online'ı halen geliştirmeye devam ediyor. Rockstar'ın bu emekleri meyvelerini de veriyor. GTA Online'daki oyun içi satın alım işlemlerinin Take Two'ya 500 milyon dolar civarında bir gelir getirmiş olduğu iddia ediliyor.

GTA Online ne zaman bitecek?

Rockstar yaptığı son açıklamada GTA Online'a gösterdiği bu emeğin bir gün sonunun geleceğinin altını çizdi.  Firma, GTA Online'a yeni içerikler sunmayı bırakacakları bir zamanın elbet geleceğini ifade ederken, Take Two CEO'su Strauss Zelnick GTA Online'ı hiçbir zaman kalıcı bir içerik olarak düşünmediklerini ve seriyi bir süre dinlenmeye bırakmaları gerektiğini açıkladı.

Rockstar ve Take Two bu açıklamaları yapmış olsa da, GTA Online'ın fişinin kısa bir süre içerisinde çekileceği söylenemez. GTA Online için geliştirilen ve oyuna birçok yeni içerik kazandırcak olan Further Adventures in Finance and Felony eklentisi önümüzdeki günlerde yayınlanacak. Ayrıca Rockstar GTA Online'a 2016 boyunca yeni içerikler sunacaklarının da garantisini veriyor.

GTA 5 Hikaye DLC'si İçin Detaylar İnternete Sızdırıldı!

YORUMLAR