Rockstar, GTA 5'in Açıklarını Kullanan YouTube Kanallarını Yok Ediyor!

Rockstar, GTA 5'in Açıklarını Kullanan YouTube Kanallarını Yok Ediyor!

Rockstar Games'in gizliden gizliye GTA Online'da GTA 5 hilesi kullanan oyuncuları tespit ettiği ortaya çıktı. Hatta bu hileleri veya oyunda bulunan açıkları kullanarak GTA Online'da aldığınız zaferi YouTube'ta paylaşacak olursanız, firma YouTube kanalınızı elinizden alıyor!

Daha önceden de Rockstar'ın GTA Online'da ne kadar sıkı olduğunu duymuştuk. Sunucular içerisinde herhangi bir tatsızlık çıkaran oyuncunun hesabını dondurma, veya tamamen Online'dan banlama gibi haberlere alışık sayılırız. Ancak GTA 5 denildiğinde bu adın çoğu YouTuber için bir ekmek kapısı olduğunu da biliyoruz (sadece Türkiye değil, tüm dünyada böyle!). Oyunda farklı bir şey keşfederek, ya da tamamen kötü amaçlı bir hile kullanarak video arşivinde farklı bir konsept oluşturmak isteyen YouTuber'lar kimi GTA 5 videolarından milyonlar kazanıyor. İşte bu noktada Rockstar gökten inerek bu kanal sahiplerini tokat manyağı yapıyor! Elimizdeki en güncel örnek GoldenGunGames isimli kanal.

Google tarafından doğrulanmış bir GTA 5 YouTuber'ı olan ve -kendi koyduğu isimle- EliteGlitchers isimli topluluğun kurucusu, birden Rockstar'ın radarına yakalanıyor ve GTA 5'te hile kullanımını gösteren videoları teker teker yok edilmeye başlıyor. Videolarının linkini vermek isterdik ancak artık hiçbiri yok!

Ne olduğunu anlamadan en özel videolarının yok olmaya başladığını gören YouTuber işin acı gerçeğini hala fark edememiş. Twitter hesabı üzerinden bir nevi 'dişi yakarış' yaparken topluluğun da üzerine saldırmasıyla hesaplarını uzun bir süreliğine dondurmuş gibi görünüyor. Take Two ve Rockstar tarafından desteklenen YouTube, iki hafta içerisinde kanalın sekizden fazla videosuna el koyarak sinyali vermiş. Ancak toplam 3 saldırı alırsanız YouTube hayatınız bitiyor diyebiliriz.

GoldenGunGames şu anda hiçbir YouTube hesabı açamıyor ve elindeki videoların hepsi de ağdan silinmiş durumda. Twitter üzerinde empati arayan kayıp ruhun o tarafta da pek hoş karşılanmadığını söyleyebiliriz.

Ufak Bir Modla GTA 5'i Co-Op Oynamak Mümkün!

GTA 5 Rekor Kırmaya Devam Ediyor

YORUMLAR