Rockstar, GTA Vice City Yüzünden Mahkemelik Oldu!

Rockstar, GTA Vice City Yüzünden Mahkemelik Oldu!

GTA Vice City günümüzden 15 yıl önce, 2002 yılında çıkmış olsa da önümüzdeki günlerde oyunun geliştiricisi Rockstar'ın ve yayıncısı Take Two'nun başını bir hayli ağrıtacak gibi görünüyor.

Daha önceden GTA 5'in posterlerinde yer alan bir karakterin Lindsey Lohan'a benzemesinden ötürü Rockstar'ın ünlü Hollywood yıldızı tarafından dava edildiğine tanık olmuştuk. Yeni davanın sebebi de benzer bir durum. GTA Vice City içinde yer alan Poulet Teyze adlı bir karakterin 90'lı yıllardaki bir televizyon programının yıldızını kopyaladığı iddia edildi ve programın yapımcısı The Psychic Readers Network tarafından Rockstar ve Take Two'ya dava açıldı.

The Psychic Network, programlarında yıldız olan Miss Cleo karakteri için 100 milyon dolar yatırım yaptıklarını iddiaları arasına ekliyor ve Take Two ve Rockstar'ın 500 milyon dolardan fazla gelir elde ettiği GTA Vice City'den kendilerine pay vermesini istiyor. Yapımcı firmanın iddialarının güçlü bir dayanak noktası da bulunmakta; Miss Cleo karakterine hayat veren Youree Dell Harris, GTA Vice City'deki Poulet Teyze karakterinin seslendirmelerini de yapmş.

Dilerseniz öncelikle Miss Cleo'nun 90'lı yıllarda yayınlanan şovuna bir göz atalım:

Şimdi de GTA Vice City içindeki Poulet Teyze karakterine bakalım:

Arada bir benzerlik olduğu kesin; fakat bu ilginç davada mahkeme jürisinin nasıl bir karar vereceğini kestirmek zor. Geçtiğimiz sene vefat etmiş olan Youree Dell Harris'in davaya katılamayacak olması ise işleri karıştırıyor.

GTA 5, Steam'in En Kötü Oyunları Arasına Girdi!

YORUMLAR