Samsung Galaxy Tab A 10.1 Resmi Olarak Duyuruldu!

Samsung Galaxy Tab A 10.1 Resmi Olarak Duyuruldu!

Akıllı telefonlarıyla mobil cihazların gündemini belirleyen Samsung yeni tableti Samsung Galaxy Tab A 10.1'i resmi olarak tanıttı. Aslında daha önceden internete Samsung Galaxy Tab A 10.1 ile ilgili birkaç bilgi sızmıştı. Yurt dışında perakendeciler birkaç ay önce bu tableti listelemişlerdi; fakat cihaz resmi olarak duyurulmadığı için bu listelemeler spekülasyon olarak değerlendirilmişti. Fakat Samsung, Samsung Galaxy Tab A 10.1'i resmi olarak tanıtarak bu listelemelerin spekülasyon olmadığıunı bize gösterdi.

Samsung Galaxy Tab A 10.1 adından da anlaşılacağı üzere 10.1 inçlik ekrana sahip olan bir tablet. Cihazın Samsung Galaxy Tab A 10.1'in donanımsal özellikleri ise şu şekilde:

Samsung Galaxy Tab A 10.1 Teknik Özellikleri

- 10.1", 1920 x 1200 çözünürlüğe sahip PLS ekran

-  1.6 GHZ 8 çekirdekli işlemci

- 2 GB RAM

- 8 MP arka, 2 MP ön kamera

- 16 GB dahili depolama alanı

- MicroSD kart desteği

Samsung yeni tabletinde kullandığı işlemcinin tam adını vermese de bu işlemcinin Samsung'un kendi ürettiği Exynox 7870 işlemci olabilme ihtimali yüksek. 2 GB RAM ise tabletler için şu an yeterli bir kapasite olarak değerlendirilebilir.

Samsung Galaxy Tab A 10.1'in sahip oldığı ekran PLS standardına sahip. Yani bu ekran klasik IPS ekranların daha yüksek parlaklığa sahip olan bir versiyonu. Ekran yine aynı yüksek görüş açısını korurken ışık altında daha seçilir bir görüntü sunuyor.

Samsung Galaxy Tab A 10.1 Fiyatı

Samsung Galaxy Tab A 10.1'in yurt dışı satış fiyatı sadece WiFi desteğine sahip olan modeli için 289 € olarak listeleniyor. Hücresel ağ desteğine sahip olan model ise 349 € yurt dışı satış fiyatına sahip.

iPhone 8'in Yapım Aşaması A11 Çekirdeklerinin Üretimiyle Başladı

YORUMLAR