Samsung, GTA 5 Patlayan Galaxy Note 7 Modu Videosunu Kaldırttı!

Samsung, GTA 5 Patlayan Galaxy Note 7 Modu Videosunu Kaldırttı!

Bir süredir çatlayan patlayan Galaxy Note 7 olaylarıyla başı dertte oılan Samsung bu sefer GTA 5 Patlayan Galaxy Note 7 Modu için harekete geçti. Hatırlanacağı üzere Note 7 piyasaya sürüldükten sonra bu telefonların bataryalarında yaşanan problemden ötürü telefonlar alev almış ve etraflarına zarar vermişlerdi. Samsung bu durum üzerinde Note 7'leri geri çağırmış, sorunu düzelttiğini düşünerek tekrar piyasaya sürmüştü. Fakat Note 7, 2. sefer patlama olaylarına karışınca bu sefer Samsung telefonu 2. gez geri çağırmış ve sonrasında temelli piyasadan çekmişti.

Note 7'lerde yaşanan bu arıza birçok farklı platformda alay konusu yapılmıştı. Paylaşılan mizahi görsellerin yanısıra GTA 5 içinde kullanılabilen bir oyun modu Note 7'yi bir bombaya dönüştürüyordu. Bu yapışkan bomba şeklindeki Note 7'leri kullanarak Los Santos sokaklarında terör estirebiliyordunuz.

Anlaşılan o ki Samsung itibarının daha da düşmesini engellemek için (tabi böyle bir şey mümkünse) bu GTA 5 modunun peşine düşmüş. Firma ilk olarak YouTube üzerinde yayınlanan ve bu GTA 5 modunu tanıtan videoyu yayından kaldırtmış. Yukarıdaki görselde de göreceğiniz üzere video için telif hakları ihlali başvurusu yapılmış.

Samsung, GTA 5 Patlayan Galaxy Note 7 Modu videosunu YouTube üzerinden kaldırtmış olsa da modun kendisi halen yayında. Bunun yanında farklı kullanıcılar tarafından paylaşılan ve bu modu gösteren birçok video da halen YouTube üzerinde yayında. Samsung'un bu videolara ve oyun moduna karşı nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Rockstar, Red Dead Redemption 2'yi Duyurdu!

YORUMLAR