Samsung Türkiye Telefon Fiyatlarını Güncelledi! İşte Yeni Fiyatlar

Samsung Türkiye zam

Son günlerde yaşanan döviz kuru dalgalanmaları sonrasında birçok şirket ürünlerinde fiyat değişimi yapma yoluna giderken, bu furyaya katılanlardan bir tanesi de Samsung Türkiye oldu. Samsung Türkiye telefonlara zam yaparak, fiyatlarında artırım yapma kararı aldığını duyurdu.

Yakın zaman önce duyurulan Samsung Galaxy Note 9 modeliyle akıllı telefon almak isteyenlerin ilgisini üzerine çeken Samsung, üst seviye telefonlarının yanı sıra orta ve giriş seviyesi ürünleriyle oldukça ilgi çekiyordu. Yaşanan döviz kuru değişimlerini fiyatlarına yansıtma kararı alan şirketin, dün itibarıyla fiyatlarını değiştirme kararı aldığı iddia edildi.

Henüz resmiyet kazanmayan iddialarla birlikte Galaxy Note 9 128GB modelinin 6 bin 499 liradan 7 bin 999 liraya çıkacağı ortaya çıktı. Note 9 güncellemeyle birlikte 6 bin 499 liradan başlayan fiyatlarla satılan iPhone X’in de önüne geçmiş olurken, Samsung'un Türkiye'de sattığı diğer amiral gemisi modellerin başlangıç fiyatları ise şöyle...

Note 8: 5 bin 499 TL

Galaxy S9: 5 bin 349 TL

Galaxy S9+: 6 bin 199 TL

Mobil cihazlar konusunda Samsung’un en büyük rakiplerinden biri olan Amerika Birleşik Devletleri merkezli Apple, geçtiğimiz hafta birçok modelinde Türkiye’ye özel zamlar uygulamış ve telefon, bilgisayar, tablet fiyatlarını yukarıya çekmişti. Benzer zamların diğer teknoloji şirketleri tarafından da uygulanması beklenirken, Samsung’un güncellenmiş fiyat listesi yukarıdaki gibi oldu.

YORUMLAR